Верховна рада. УНІАН

Верховна рада у четвер, 9 листопада, ухвалила закон про Державний бюджет на 2024 рік. "За" проголосували 276 народних депутатів.

Про це, зокрема, повідомляють народні депутати Олексій Гончаренко і Ярослав Железняк, а також прем'єр-міністр Денис Шмигаль.

Як розповів Железняк:

  • Доходи бюджету збільшили на 22 млрд грн і вони становлять 1,768 трлн грн.
  • Видатки майже залишились такими самими 3,35 трлн грн.
  • Дефіцит державного бюджету зменшено на 22 млрд грн і тепер становить 1,57 трлн грн.
"Зовнішні запозичення зменшили на 103,5 млрд (з 42,9 млрд $ до 41$ ), щоб погодити з МВФ. Перекрили за рахунок збільшення внутрішніх запозичень на 81,4 млрд грн", — написав Железняк.

Крім того, прогноз по реальному ВВП зменшили до 4,6 % (у першому читанні було 5%). Прогноз по інфляції 9,7% (у першому читанні було 10,8 %). Припущення щодо курсу гривні – у середньому за рік 40,7 грн за долар ( було 41,4 грн за долар).

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль подякував парламентарям "за підтримку та конструктивну позицію". За його словами, згідно з розставленими у бюджеті пріоритетами, всі внутрішні ресурси підуть на те, щоб "вистояти та перемогти ворога".

"Практично 50% наших видатків — на оборону та безпеку України. Буде ще більше зброї та техніки, більше дронів, боєприпасів, ракет. Кожна гривня платників податків піде на армію", — повідомив Шмигаль.

Крім того, за його словами, у бюджеті:

  • Закладена індексація пенсій, а також зростання мінімальної зарплати.
  • Видатки на освіту зростуть на понад 20 млрд грн. Видатки на медицину зростуть на понад 20 млрд грн.
  • Кошти на програму підтримки ветеранів збільшуємо вдвічі. Для підтримки бізнесу передбачаємо понад 40 млрд грн.

19 жовтня Верховна Рада схвалила у першому читанні бюджет на 2024 рік. 3 листопада стало відомо, що Кабінет міністрів подав до Верховної ради проєкт закону про держбюджет-2024, підготовлений до другого читання відповідно до Бюджетних висновків парламенту.

8 листопада Верховна рада підтримала у повторному другому читанні проєкт закону "Про внесення змін до розділу VI Бюджетного кодексу України щодо забезпечення підтримки обороноздатності держави та розвитку оборонно-промислового комплексу України", який перенаправить військовий ПДФО з місцевих бюджетів до армії.

За словами міністра фінансів Сергія Марченка, тепер ресурс від перерозподілу військового ПДФО спрямовуватимуть на розвиток ОПК і на закупівлю дронів. При цьому місцеві громади будуть фінансово захищені — у вигляді субвенцій та дотацій у 2024-му буде спрямовано на місця (додатково до показників 2021 року) понад 62 млрд грн.