Зеленський схвалив переспрямування військового ПДФО громад до держбюджету

. Президент України Володимир Зеленський, фото: Офіс президента

Президент Володимир Зеленський підписав закон про переспрямування військового податку на доходи фізичних осіб та акцизу з місцевих бюджетів до державного.

Про це свідчать дані на сайті Верховної ради.

Як зазначається, з 1 жовтня до 31 грудня 2023 року військовий ПДФО спрямовують до держбюджету в пропорції 50% на 50%: Державна служба спецзв'язку та захисту інформації на дрони (13 мільярдів гривень) і МО на закупівлю артилерійських систем (13 мільярдів гривень).

Що відомо про розподіл військового ПДФО у 2024 році

З 1 січня і до 31 грудня 2024 року військовий ПДФО розподіляється в таких пропорціях:

  • 45% — ДСЗІ на дрони (прогноз 43+ мільярди гривень);
  • 45% — Мінстратегпрому для розгортання виробництва боєприпасів і зброї (43+ мільярди гривень);
  • 10% — розпорядникам сектору безпеки й оборони для автоматичного розподілу між військовими частинами пропорційно відповідно до сплаченого ПДФО (близько 10 мільярдів гривень).

Також з 1 січня на військові потреби піде акциз (окрім місцевої частини 13,44%), який йшов у Дорожній фонд.

8 листопада ВРУ схвалила в цілому законопроєкт, який перенаправить військовий ПДФО з місцевих бюджетів на потреби воєнного часу.

Відповідно до законодавства, доходи військовослужбовців підлягають оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб (ПДФО), і відповідні суми податку утримуються з їхніх заробітних плат. Ці надходження розподілялися у пропорції: 79% (місцеві бюджети), 21% (держбюджет).

Що відомо про зміни до Бюджетного кодексу

З жовтня місцеві бюджети можуть залишитися без податку на доходи фізичних осіб з військових. Це передбачено змінами до бюджету на 2023-й рік, які уряд мав ухвалити до 1-го жовтня. Проєкт бюджету на 2024-й рік теж передбачає перерозподіл ПДФО з місцевих бюджетів до державного.

Кабмін пропонує спрямувати ПДФО із виплат військовим на виробництво дронів та озброєння.

Шляхом перерозподілу ПДФО (Податок на доходи фізичних осіб) з місцевих бюджетів планується спрямувати до держбюджету близько 96 млрд гривень наступного року.