Шмигаль: Уряд очікує на понад 30 мільярдів доларів від партнерів у 2024 році

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль під час прес-конференції у Києві. Ukrinform/Future Publishing/Getty Images/Ruslan Kaniuka

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що для покриття дефіциту бюджету на 2024 рік уряд очікує отримати понад 30 мільярдів доларів від міжнародних партнерів.

Про це посадовець повідомив під час засідання Кабміну 10 листопада.

За словами Шмигаля, українська влада практично щодня працює над отриманням підтримки партнерів щодо фінансування суми дефіциту бюджету.

"Україна очікує на отримання 5,4 мільярда доларів від МВФ, 18 мільярдів євро фінансової допомоги від ЄС та понад 10 мільярдів доларів від США, а також на додаткову бюджетну підтримку від Японії, Великої Британії, Норвегії, Бельгії, Швеції, Португалії та інших держав-союзників", — зазначив прем'єр.

Глава уряду вказав, що, за умови дефіциту бюджету в 1 трильйон 570 мільярдів гривень, профінансувати основні видатки — непросте завдання.

Однак Шмигаль запевнив, що очікує позитивних результатів у переговорах з міжнародними партнерами, як це було минулого року.

Що відомо про бюджет України на 2024 рік

19 жовтня Верховна Рада схвалила у першому читанні бюджет на 2024 рік. 3 листопада стало відомо, що Кабінет міністрів подав до ВРУ проєкт закону про держбюджет-2024, підготовлений до другого читання відповідно до Бюджетних висновків парламенту.

Верховна рада 9 листопада ухвалила державний бюджет на 2024 рік.

Прем'єр-міністр подякував парламентарям і наголосив, що, згідно з розставленими у бюджеті пріоритетами, всі внутрішні ресурси підуть на те, щоб "вистояти та перемогти ворога".

"Практично 50% наших видатків — на оборону та безпеку України. Буде ще більше зброї та техніки, більше дронів, боєприпасів, ракет. Кожна гривня платників податків піде на армію", — повідомив Шмигаль.

Окрім цього, за словами глави уряду, в бюджеті:

  • Закладена індексація пенсій, а також зростання мінімальної зарплати.
  • Видатки на освіту зростуть на понад 20 мільярдів гривень. Видатки на медицину зростуть на понад 20 мільярдів гривень.
  • Кошти на програму підтримки ветеранів збільшуємо вдвічі. Для підтримки бізнесу передбачаємо понад 40 мільярдів гривень.