"Усе потеплішає": Зеленський прокоментував блокування кордону польськими перевізниками

. Фото: пресслужба Офісу президента

Президент України Володимир Зеленський пояснив блокування кордону з Україною польськими перевізниками політичними кроками Польщі.

Про це під час пресконференції у Києві заявив Володимир Зеленський, передає кореспондентка Суспільного.

"У нас є складнощі на кордоні. Я вважаю через перш за все деякі політичні кроки наших сусідів, я вважаю що нам треба мати дуже виважену політику в мати план дій, за яким йти, і у нас є це план. Працює прем'єр-міністр, віцепрем'єр Стефанішина, також на рівні МЗС і також на рівні Мінінфраструктури. Я впевнений, що ми зможемо все це зробити", — сказав він.

Він також зазначив, що в переговорах із румунським лідером Клаусом Йоганнісом "знайшов шлях і момент політичного глухого кута".

"Ми знайшли з президентом Румунії як вийти з цієї проблеми. Зараз є новий виклик на цьому кордоні (польському — ред.) через нові якісь питання. Я думаю, нам треба дати трохи часу нашим сусідам. Усе потеплішає", — сказав він.

Через блокування кордону польськими перевізниками, економіка України зазнала збитків у понад 400 мільйонів євро. Федерація роботодавців України та Асоціація міжнародних автомобільних перевізників звернулися до президента Володимира Зеленського та голови Європейської комісії Урсули фон дер Ляєн.

Що відомо про страйк польських перевізників

6 листопада, близько 14:00 за українським часом, польські перевізники почали блокувати рух вантажівок у пунктах пропуску "Краківець-Корчова", "Ягодин-Дорогуськ" та "Рава-Руська-Гребенне".

Учасник страйку Томаш Борковський розповів, що до блокади долучились представники транспортних компаній. Вони вимагають, аби повернули дозволи на комерційні перевезення для України.

Протестувальники заявили, що не будуть блокувати рух для автобусів, легкових авто, а також вантажівок, які перевозять гуманітарну допомогу Україні, або тварин чи швидкопсувні вантажі. Однак 20 листопада повідомлялося, що поляки попри свої обіцянки не пропускають в Україну гуманітарну допомогу та цистерни з паливом.

Асоціація "Укравтопром" із посиланням на Міжнародну транспортну асоціацію України зазначила, що причина страйків — надмірна конкуренція після лібералізації міжнародних перевезень між Україною та країнами ЄС.

Голова "Укртрансбезпеки" Євген Зборовський розповідав, що вимови страйкарів — створити окрему чергу для машин під номерами ЄС та обмежити кількість дозволів на вантажні перевезення до 180 тисяч із кожної сторони — як було до повномасштабної війни.

Станом на 22 листопада збитки України через блокаду вже становили 400 млн євро.

Вранці 23 листопада польські страйкарі розпочали блокаду четвертого пункту пропуску — "Медика", який суміжний з українським ПП "Шегині". Рух вантажного транспорту ускладнений.