Між Ізраїлем та ХАМАСом настало чотириденне тимчасове перемирʼя

Важливо
. Фото: Israel Defense Forces via AP

Між Ізраїлем та бойовиками ХАМАС почалося чотириденне тимчасове перемирʼя. Під час нього буде припинення вогню та звільнення деяких заручників.

Про це повідомляє The Times of Israel.

Протягом дня бойовики мають звільнити перших ізраїльських заручників, орієнтовно це станеться о 16:00 за місцевим часом. Ключовим посередником виступила влада Катару, а також Єгипет та США.

Бойовики ХАМАС звільнять 13 ізраїльських заручників. Усього планується звільнити щонайменше 50 людей. З ізраїльських в'язниць звільнять 39 палестинських ув'язнених, жінок та неповнолітніх (всього – 150).

Ізраїльських заручників спершу перевезуть до Єгипту, палестинських ув'язнених – на Західний берег, який контролює Палестинська адміністрація.

Угода стимулює подальше звільнення заручників, оскільки Ізраїль погоджується на додатковий день перемир'я за кожні десять додаткових заручників, звільнених ХАМАСом.

Як пише видання The Times of Israel, Армія оборони Ізраїлю розкидала над Газою листівки із закликом не повертатися до своїх домівок на півночі анклаву, оскільки ця територія все ще залишається зоною бойових дій, незважаючи на чотириденне перемир'я, що розпочалося.

При цьому, за даними видання, палестинські офіційні особи закликали переміщених мешканців Гази повернутися до своїх домівок, як тільки почнеться перемир'я.

Речник ЦАХАЛу Авічай Адрае також виступив із заявою, в якій нагадав жителям Гази, що війна ще не закінчилася.

Крім того, видання повідомляє, що Ізраїль продовжує наполягати на тому, що угода про припинення вогню з ХАМАС включає в себе зобов'язання всіх сторін дозволити співробітникам Червоного Хреста відвідати заручників, які утримуються бойовиками ХАМАСу в Газі і не підлягають негайному звільненню.

За словами високопоставленого дипломатичного джерела, яке цитують єврейські ЗМІ, гаранти угоди — Катар, США і Єгипет — зобов'язуються виконати її в повному обсязі. Напередодні Катар і Червоний Хрест відмовилися повідомити, чи передбачені ці візити в угоді, укладеній між Ізраїлем і ХАМАСом.

Раніше у Міністерстві закордонних справ Катару заявили, що тимчасове перемир'я між Ізраїлем і ХАМАСом розпочнеться в п'ятницю о 7 ранку, а перша група з 13 ізраїльських заручників буде звільнена в о 16:00.

Збільшення гуманітарної допомоги

Влада Єгипту повідомила, що після початку чотириденного припинення вогню в Секторі Гази до анклаву щодня прибуватимуть 130 тисяч літрів дизельного пального і чотири вантажівки з газом.

Глава Державної інформаційної служби Єгипту Діаа Рашван також нагадав, що щодня також планується відправляти 200 вантажівок із гуманітарною допомогою.

Що відомо про вторгнення ХАМАС в Ізраїль

Вранці 7 жовтня бойовики руху ХАМАС вдерлися на територію Ізраїлю із Сектора Гази, узявши під контроль кілька населених пунктів у прикордонній зоні та захопивши десятки заручників. У відповідь Ізраїль розпочав проти бойовиків контртерористичну операцію.

Світові лідери засудили атаку ХАМАС на Ізраїль, зокрема свою солідарність із народом Ізраїлю висловили в Європейському союзі та Україні.

Уряд Ізраїлю 8 жовтня підтримав запровадження воєнного стану в країні.

9 жовтня Ізраїль заявив про відновлення контролю над усіма прикордонними містами та згодом анонсував "повну облогу" Сектора Гази.

Прем'єр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу 11 жовтня погодився сформувати уряд національної єдності з членами опозиції, включаючи колишніх генералів, щоб керувати країною через кабінет міністрів воєнного часу.

Того ж дня у Секторі Гази припинилося постачання електроенергії. Це сталося після того, як на єдиній електростанції закінчилося паливо. 12 жовтня міністр енергетики Ізраїлю Ісраель Кац заявив, що анклав залишатиметься без світла, води та палива, поки не будуть звільнені заручники з Ізраїлю.

13 жовтня Армія оборони Ізраїлю закликала цивільних мешканців міста Газа евакуюватисяу південному напрямку "задля власної безпеки та захисту".

27 жовтня речник ЦАХАЛу контрадмірал Даніель Хагарі заявив, що ізраїльські сухопутні війська "розширюють свої наземні операції" та посилять повітряні удари у Секторі Гази.

Прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу 28 жовтня повідомив, що другий етап війни проти ХАМАСу розпочався напередодні ввечері.

1 листопада сухопутні сили Ізраїлю прорвали передову лінію оборони палестинського руху ХАМАС у північній частині Сектору Гази.