США підозрюють 100 танкерів із 30 країн у порушенні санкцій Заходу щодо російської нафти — Reuters

. Фото: АР

Міністерство фінансів США надіслало компаніям з управління судами повідомлення про 100 суден, яких підозрюють у порушенні санкцій Заходу щодо російської нафти. Повідомлення надіслали до близько 30 країн.

Про це пише Reuters.

Зазначається, що це є найбільшим кроком з боку Сполучених Штатів у цьому напрямку після того, як Вашингтон і його союзники запровадили ліміт цін, спрямований на обмеження доходів Москви від нафти.

Міністерство фінансів не коментує цю інформацію.

"Хоча ми не підтверджуємо і не коментуємо розслідування чи правоохоронні дії, Міністерство фінансів зобов’язується забезпечити дотримання ліміту цін і скоротити ресурси Росії для її війни проти України", – сказав речник казначейства.

Країни G7, Європейський Союз і Австралія в грудні 2022 року запровадили обмеження на експорт російської сирої нафти морем у 60 доларів за барель. Санкції забороняють західним компаніям надавати такі послуги, як транспортування, страхування та фінансування нафти, що продається понад обмеження.

Зростання світових цін на нафту цього року означало, що більша частина російської нафти торгується вище верхньої межі. Але офіційні особи США заявили, що це обмеження все ще створює додаткові витрати для Росії, змушуючи її покладатися на "примарний флот" старих танкерів, тривалі рейси та незахідні морські послуги, які скорочують доходи, які вона може витратити на війну.

Минулого місяця США також наклали санкції на власників двох танкерів, які перевозили російську нафту за ціною вище встановленої межі, що стало першим значним запровадженням цього заходу.

Джерело Reuters, знайоме із ситуацією, повідомило, що деякі з суден, які зараз досліджуються, брали участь у вивантаженні російської нафти з тихоокеанського порту Козьміно, а інші завантажувалися в порту Приморськ у Фінській затоці.

У квітні Міністерство фінансів США опублікувало попередження американським компаніям щодо можливого ухилення від ліміту російської ціни на сиру нафту, що експортується через нафтопровід Східного Сибіру в Тихому океані та порти на сході Росії.

Джерело, знайоме з повідомленнями, повідомило, що однією з компаній, яка отримала запит на інформацію, була Beks Shipping, розташована в Туреччині.

Санкції Заходу спричинило зміни ціни на світових ринках, оскільки Китай та Індія купують російську нафту, часто зі знижкою. Велика частина цієї нафти традиційно йшла до Європи та інших ринків.