У Росії після кількох невдалих спроб заявили про успішне випробування балістичної ракети-носія ядерної зброї

У Російській Федерації заявили, що підводний крейсер "Імператор Олександр Третій" здійснив успішний випробувальний пуск міжконтинентальної балістичної ракети морського базування "Булава", фото: скріншот з відео Міноборони РФ

У Російській Федерації заявили, що підводний крейсер "Імператор Олександр Третій" здійснив успішний випробувальний пуск міжконтинентальної балістичної ракети морського базування "Булава", що здатна нести ядерний заряд.

Про це йдеться в офіційному повідомленні Міноборони РФ.

Пуск нібито був здійснений з акваторії Білого моря у напрямку полігону "Кура" на півострові Камчатка.

"Ракетний пуск пройшов у штатному режимі з підводного стану. Головні частини ракети у призначений час прибули до заданого району", — сказано у повідомленні російського відомства.

У Міноборони РФ додали, що запуск балістичної ракети є завершальним елементом державних випробувань, після якого буде ухвалено рішення про прийом крейсера до складу Військово-Морського Флоту.

Раніше повідомлялось, що у Росії відбулись невдалі випробування балістичних ракет “Ярс” і “Булава”, які є носіями ядерної зброї.

Зокрема 1 листопада Росія провела невдалі випробування міжконтинентальної балістичної ракети РС-24 “Ярс”, яка є основною у наземному компоненті стратегічних ядерних сил РФ. Запуск ракети “Ярс” із космодрому “Плесецьк” в Архангельській області по цілі на полігоні “Кура”, що на Камчатці, здійснив бойовий розрахунок 33 ракетної армії ракетних військ стратегічного призначення збройних сил РФ.

За даними ГУР, ракета “Ярс” збилась з курсу, як і під час попередніх командно-штабних навчань стратегічних ядерних сил РФ 25 жовтня.

До цього стало відомо, що президент РФ Володимир Путін у четвер, 2 листопада, підписав закон, що відкликає ратифікацію Росією Договору про всеосяжну заборону ядерних випробувань. Євросоюз засудив відмову Росії від участі в Договорі. Як заявив головний дипломат ЄС Жозеп Боррель, оголошене сьогодні рішення Росії відкликати свою ратифікацію ДВЗЯВ ставить під загрозу всю міжнародну архітектуру ядерного нерозповсюдження та контролю над озброєнням та несе загрози для світової стабільності.