Росія відпрацьовувала нанесення ядерного удару у відповідь: що відомо

. Кадр з відео, опублікований Міноборони Росії під час військових навчань, 25 жовтня 2023 р.

Росія перевірила свою здатність завдавати ядерного удару у відповідь із землі, моря та повітря. Як стверджується, під час військових навчань відбулися практичні пуски балістичних та крилатих ракет.

Про це йдеться у заяві Кремля 25 жовтня.

За інформацією, з державного випробувального космодрому Плесецьк по полігону "Кура" на Камчатці виконано пуск міжконтинентальної балістичної ракети "Ярс".

З акваторії Баренцевого моря з атомного підводного ракетного крейсера стратегічного призначення "Тула" виконано пуск балістичної ракети "Синева". Також до тренування залучалися літаки дальньої авіації Ту-95МС, які виконували запуски крилатих ракет повітряного базування.

Під час тренувань, за даними Москви, усі заплановані завдання виконані.

Як пише Reuters, на відеозаписі навчань видно ракети наземного та підводного базування, які запускають у нічне небо, та бомбардувальники, здатні нести ядерну зброю, злітають з аеродрому під покровом темряви.

Росія час від часу проводить такі навчання для перевірки своєї так званої ядерної тріади. Сполучені Штати також проводять регулярні ядерні навчання.

"Росія дала зрозуміти, що, попри дератифікацію, вона не планує відмовлятися від мораторію 1992 року на ядерні випробування відповідно до Договору про всеосяжну заборону випробувань, який підписала Москва. Єдина причина, по якій Росія каже, що відкликає свій вихід із Договору, це зіставити себе з Вашингтоном, який підписав, але так і не ратифікував той самий документ", — йдеться у повідомленні.

17 жовтня у Росії Держдума ухвалила в першому читанні законопроєкт про відкликання РФ ратифікації Договору про всеосяжну заборону ядерних випробувань.

Договір про всеосяжну заборону ядерних випробувань (ДВЗЯВ) був схвалений 10 вересня 1996 року резолюцією Генеральної Асамблеї ООН. Його відкрили для підписання всіма країнами 24 вересня 1996 року.

Головна мета договору — це запровадження заборони на всі ядерні випробування — наземні, підземні, в атмосфері та під водою.

Держави, які є сторонами ДВЗЯВ, узяли на себе юридичні зобов'язання не здійснювати жодних ядерних вибухів, а також утримуватися від спонукання, заохочення або будь-якої участі в проведенні випробувальних вибухів. Оскільки договір безстроковий, заборона не має часового обмеження.

ДВЗЯВ підписали 187 країн і ратифікували 178. Сполучені Штати підписали, але не ратифікували договір. При цьому вони дотримуються мораторію на випробувальні вибухи ядерної зброї з 1992 року.