США посилили санкції проти ХАМАСу та членів іранського КВІРу

. Ілюстративне фото: Unsplash

Сполучені Штати запровадили нові санкції проти палестинського угруповання ХАМАС та представників іранського "Корпусу вартових ісламської революції".

Про це повідомляється на сайті міністерства фінансів США.

Як зазначається у пресрелізі, обмеження застосовуються проти активів у інвестиційному портфелі ХАМАСу та проти людей, які сприяють ухиленню від санкцій пов'язаних з угрупованням компаній.

"Дії відзначають прихильність США знищенню мереж фінансування ХАМАСу шляхом застосування антитерористичних санкцій та роботи з партнерами, щоб позбавити ХАМАС можливості використовувати світову фінансову систему", — вказали у відомстві.

У Мінфіні поінформували, що санкції запроваджено проти осіб, які, відіграють ключову роль в керуванні компаніями у інвестиційному портфелі ХАМАСу в обхід санкцій, накладених Сполученими Штатами раніше.

Обмеження підкреслюють критичну роль, яку відіграє Іран у наданні фінансової, матеріально-технічної та оперативної підтримки ХАМАСу.

Відтак, під санкції потрапили:

  • громадянин Йорданії, який мешкає у Тегерані та, за даними США, є представником ХАМАСу в Ірані;
  • посадовці КВІРу, що навчають та надають допомогу членам угруповання та іншим бойовикам;
  • командир бригади спецпризначення Сухопутних військ КВІРу, що базується в Ірані;
  • компанії, які базуються в Судані та Іспанії;
  • акціонери компанії у Туреччині, яка раніше входила в інвестиційний портфель ХАМАСу.

"Портфель інвестицій ХАМАС оцінюється у сотні мільйонів доларів та охоплює компанії у Туреччині, Судані, Алжирі, Об'єднаних Арабських Еміратах та інших країнах", — підсумували в міністерстві фінансів.

Що відомо про вторгнення ХАМАС в Ізраїль

Вранці 7 жовтня бойовики руху ХАМАС вдерлися на територію Ізраїлю із Сектора Гази, узявши під контроль кілька населених пунктів у прикордонній зоні та захопивши десятки заручників. У відповідь Ізраїль розпочав проти бойовиків контртерористичну операцію.

Світові лідери засудили атаку ХАМАС на Ізраїль, зокрема свою солідарність із народом Ізраїлю висловили в Європейському союзі та Україні.

Уряд Ізраїлю 8 жовтня підтримав запровадження воєнного стану в країні.

9 жовтня Ізраїль заявив про відновлення контролю над усіма прикордонними містами та згодом анонсував "повну облогу" Сектора Гази.

Прем'єр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу 11 жовтня погодився сформувати уряд національної єдності з членами опозиції, включаючи колишніх генералів, щоб керувати країною через кабінет міністрів воєнного часу.

Того ж дня у Секторі Гази припинилося постачання електроенергії. Це сталося після того, як на єдиній електростанції закінчилося паливо. 12 жовтня міністр енергетики Ізраїлю Ісраель Кац заявив, що Сектор Гази залишатиметься без світла, води та палива, поки не будуть звільнені заручники з Ізраїлю.

13 жовтня Армія оборони Ізраїлю закликала цивільних мешканців міста Газа евакуюватися у південному напрямку "задля власної безпеки та захисту".

Міністр оборони Ізраїлю Йоав Галлант 22 жовтня припустив, що наземна операція ЦАХАЛу в Секторі Гази може тривати три місяці.