Поліція затримала Грету Тунберг під час акції у Лондоні

ЗМІ
Грету Тунберг забирають поліцейські під час протесту "Oily Money Out", Лондон, 17 жовтня 2023 рік. Фото: AP/Kin Cheung

Екоактивістку Грету Тунберг сьогодні, 17 жовтня, у Лондоні затримала поліція. Затримання відбулось після того, як вона звернулася до протестувальників у центрі міста на демонстрації "Oily Money OutНафтові гроші геть", спрямовану проти нафтогазових компаній.

Про це повідомляє агентство Reuters.

Грету Тунберг цього року вже затримували або усували від участі в акціях протесту у Швеції, Норвегії та Німеччині.

Екологічна група Greenpeace заявила, що двоє її активістів піднялися на готель Intercontinental в Мейфейрі та розгорнули великий банер над входом з написом "Змусьте велику нафту заплатити" на знак протесту проти зібрання лідерів нафтогазової галузі, яке відбувалося в будівлі, в тому числі генерального директора Shell Ваеля Савана.

Зазначається, що сотні демонстрантів зібралися перед будівлею на знак протесту проти впливу індустрії викопного палива на кліматичну політику Великої Британії та світу, заблокувавши входи та не пустивши делегатів.

24 липня суд у Швеції суд визнав Грету Тунберг винною в непокорі наказу поліції покинути кліматичний протест у південному місті Мальме 19 червня і оштрафував.

Що відомо про Грету Тунберг

Грета Тунберг — екоактивістка і людина 2019-го року, яка прославилася протестними акціями (наймолодша "людина року" в історії) за версією журналу Time.

Вона регулярно виступає на міжнародних майданчиках і відома тим, що намагається пересуватись лише на екологічних видах транспорту.

29 червня Грета Тунберг та низка європейських політиків зустрілися із президентом України Володимиром Зеленським і обговорили наслідки підриву Каховської ГЕС, який призвів до найбільшого за десятки років екоциду в Європі.