У Швеції суд визнав Грету Тунберг винною в непокорі наказу поліції

Доповнено
Шведська кліматична активістка Грета Тунберг перед засіданням суду в Мальме, Швеція, 24 липня 2023 року. Фото: АР

У Швеції суд визнав винною в непокорі наказу поліції покинути кліматичний протест у південному місті Мальме 19 червня кліматичну активістку Грету Тунберг. Про це повідомляє Reuters. У понеділок, 24 липня, Тунберг засудили до сплати штрафу.

Як пише шведське видання Aftonbladet, згідно з рішенням суду, Тунберг має сплатити 30 щоденних штрафів по 50 шведських крон, це приблизно  4,50 євро за кожен. Також екоактивістка має сплатити до фонду допомоги жертвам злочинів 1000 шведських крон (приблизно 90 євро).

"Це абсурдно, що ті, хто діє згідно з наукою, повинні за це розплачуватися", — сказала Тунберг біля окружного суду Мальме.

Водночас вона заявила, що не подаватиме апеляцію на вирок.

Тунберг була серед групи протестувальників, які заблокували дорогу для нафтових вантажівок в гавані Мальме. Її звинуватили в тому, що вона не пішла, коли поліція наказала їй це зробити.

"Ми вирішили не бути глядачами, а натомість фізично зупинити інфраструктуру для викопного палива. Ми повертаємо собі владу над майбутнім", – написала екоактивістка у своєму Instagram під час кампанії.

29 червня після підриву росіянами Каховської ГЕС Тунберг разом із іншими учасниками Міжнародної робочої групи щодо екологічних злочинів Росії приїхала в Київ та зустрілася з президентом України Володимиром Зеленським.

Що відомо про Грету Тунберг

Грета Тунберг — екоактивістка і людина 2019-го року, яка прославилася протестними акціями (наймолодша "людина року" в історії) за версією журналу Time.

Вона регулярно виступає на міжнародних майданчиках і відома тим, що намагається пересуватись лише на екологічних видах транспорту.