Естонія вже підготувала понад 1300 українських військових — голова МЗС

Ексклюзивно
Міністр закордонних справ Естонії Маргус Тсахкна. Фото: Іван Корж/Суспільне

Естонія продовжує військові тренування для бійців ЗСУ і вже підготувала понад 1300 українських військовослужбовців.

Про це Суспільному розповів міністр закордонних справ Естонії Маргус Тсахкна.

Країна продовжить навчання більшої кількості українських військових.

"Ми підготували понад 1300 солдатів в Естонії, і ми робимо більше. Я не можу точно сказати, що саме ми здійснюємо, бо це частина війни. Але так, ми це робимо, а також заохочуємо інші країни робити те ж саме, і це дуже важливо. Ви проводите навчання, тому що ми надаємо багато різного військового обладнання, яке не було на озброєнні української армії, а також навчаємо тактики та іншому", — сказав голова МЗС.

2 жовтня на Раді міністрів закордонних справ ЄС у Києві Високий представник ЄС Жозеп Боррель оголосив, у планах ЄС — навчити 40 тисяч українських бійців протягом найближчих місяців.

Міністр закордонних справ Естонії Маргус Тсахкна, 3 жовтня 2023 року. Міністр закордонних справ Естонії Маргус Тсахкна. Фото: Суспільне / Іван Корж

Тсахна наголосив, що ці військові навчання — частина інтеграції України до НАТО.

"Звісно, це є частиною підтримки України у цій війні проти Росії, але це також процес підготовки до членства в НАТО, гармонізація всіх процедур. Естонія багато робить у цій галузі", — зауважив міністр.

Маргус Тсахкна додає, що Естонія виступає за повноправне членство України в НАТО, тому що Росія більше не може створювати сірі зони, як-от було в Грузії. Міністр каже, що всі росіяни відповідальні за те, що їхній лідер Володимир Путін ухвалює певні рішення.

Війна не почалася зараз, вона почалася у 2014 році. Зараз її просто продовжили. І якщо ми укладемо будь-яку угоду з Росією, це повториться. І це наше з українським народом послання для всього світу. Якщо ми хочемо миру, ми повинні перемогти в цій війні. Ми повинні дати відсіч Росії.

Що відомо про допомогу Естонії Україні

Естонія підтримує Україну від початку повномасштабного вторгнення Росії. 26 лютого міністр оборони Олексій Резніков заявив, що загальна сума допомоги Україні від Естонії уже перевищила 1% ВВП балтійської країни.

19 січня 2023 року країна схвалила черговий пакет військової допомоги для України, до якого увійшли гаубиці, гранатомети та боєприпаси.

23 січня посол Естонії в Україні Каймо Кууск заявив, що країна передала Україні всі свої 155-міліметрові гаубиці, щоб в інших держав не лишилося жодних виправдань, чому вони не можуть надати Україні необхідне озброєння.

26 лютого міністр оборони Естонії Ханно Певкур під час зустрічі з головою Міноборони України Олексієм Резніковим оголосив про новий пакет збройної допомоги для Сил оборони.

9 березня Фінляндія вирішила дозволити Естонії реекспорт гаубиць Д-30 та снарядів до них в Україну.

21 березня міністр оборони Естонії Ханно Певкур заявив, що Естонія вже підготувала близько 600 українських військових.

У вересні стало відомо, що Естонія приєднається до контракту ФРН щодо боєприпасів для України.

2 жовтня Естонія заявила, що передає Україні четвертий мобільний польовий шпиталь Role 2.