Естонія передає Україні четвертий мобільний польовий шпиталь Role 2 — Міноборони

Символічний ключ від польового мобільного шпиталю, який анонсувала Естонія, 2 жовтня 2023 року, фото: Міноборони України

Міністр оборони України Рустем Умєров провів зустріч зі своїм естонським колегою Ханно Певкуром, який перебував з візитом в Україні. Під час зустрічі делегація з Естонії анонсувала передачу для потреб ЗСУ мобільного польового шпиталю Role 2, який рятуватиме життя воїнів на фронті.

Про це повідомили у Міністерстві оборони України.

Зазначається, що це вже четвертий мобільний шпиталь, який передає Естонський центр оборонних інвестицій (ECDI) у співпраці з іншими державами-партнерами України. Цього разу до фінансування міжнародного проєкту долучилися також Німеччина та Ісландія.

Символічний ключ від шпиталю з рук міністра оборони Естонії Ханно Певкура прийняв Рустем Умєров та передав Командувачу Медичних сил ЗСУ, пані генерал-майору медичної служби Тетяні Остащенко.

Міністр оборони України Рустем Умєров висловив вдячність за такий надзвичайно потрібний подарунок. У відповідь міністр оборони Естонії висловив слова підтримки Україні та наголосив, що Естонія стоятиме пліч-о-пліч з Україною до самої перемоги.

"Знаю, наскільки зараз важкий час для вашої країни. Росія порушила сотні норм і принципів міжнародного права щодо України. Одного дня я бажаю, і буду бачити, як Росія понесе відповідальність за всі вчинені нею злочини. Вкотре запевняю, що Естонія буде разом з Україною та максимально допомагатиме, скільки буде потрібно", — зазначив міністр оборони Естонії Ханно Певкур.

Рустем Умєров подякував Ханно Певкуру за постійну незмінну підтримку Естонією суверенітету й територіальної цілісності України, масштабну матеріально-технічну допомогу під час повномасштабної війни РФ.

"Дякую усьому естонському народу за постійну і щиру підтримку України. Ми завжди відчуваємо вашу підтримку на дипломатичному, політичному, економічному фронтах. Високо цінуємо все, що Естонія робить для нас у цей важкий час війни", — сказав Рустем Умєров.

Іноземну делегацію поінформували про поточну ситуацію на полі бою та нагальні оборонні потреби України. Сторони докладно обговорили перспективи військового співробітництва, зокрема реалізацію двосторонніх проєктів для посилення спроможностей Збройних Сил України. У фокусі уваги були такі питання:

  • започаткована під час зустрічі Контактної групи з питань оборони України у форматі "Рамштайн" ІТ-коаліція, яка підтримуватиме ЗСУ у кіберсфері та зосереджуватиметься на гарантуванні безпечної та стійкої ІТ-інфраструктури для Сил оборони України;
  • професійна підготовка українських військовослужбовців естонськими інструкторами, зокрема навчання українських інструкторів за програмою train the trainers;
  • лікування та реабілітація воїнів ЗСУ на території Естонської Республіки;
  • допомога Естонії у сфері військової медицини.

Делегація Міноборони Естонії та представники Міноборони України на Михайлівській площі вшанували полеглих українських воїнів та поклали квіти до Стели пам’яті. Також у рамках візиту іноземні гості відвідали зруйновані росіянами міста Київщини. Участь у заході також взяла заступниця Міністра оборони України з питань цифрового розвитку Катерина Черногоренко.