Гаубиці та гранатомети: Естонія ухвалила новий пакет військової допомоги для України

. Прем'єр-мінстерка Естонії Кая Каллас, фото: AP

Уряд Естонії 19 січня схвалив надання Україні чергового пакета військової допомоги для протистояння російській агресії, до якого увійдуть гаубиці, гранатомети та боєприпаси.

Як заявила прем’єр-міністерка країни Кая Каллас, цей пакет є найбільшим, який коли-небудь надавала Естонія Україні.

"Сьогодні уряд вирішив надіслати від Естонії найбільший на сьогодні пакет допомоги важкого озброєння Україні. Таким чином, наша загальна військова допомога Україні становить понад 1% нашого ВВП", — зазначила вона.

За словами посадовиці, до пакета увійшли гаубиці, гранатомети та боєприпаси, про які просила Україна.

"Ми всі хочемо, щоб війна закінчилася, але Росія надіслала чіткий сигнал, що вона хоче продовжувати свою агресивну війну. Попри втрати в живій силі та техніці, Росія все ще має тисячі танків, бронетехніки та артилерії на своїх складах, готових до використання у війні", — наголосила Кая Каллас.

Вона додала, що Росія також має величезну робочу силу і продовжуватиме мобілізувати сотні тисяч людей. Окрім того, РФ збільшила робоче навантаження та потужність своєї військової промисловості.

"Ось чому вся трансатлантична спільнота повинна робити більше і надавати військову допомогу в більших масштабах і швидше для забезпечення перемоги України. Російська агресія має ціну для всіх нас — ціну, яку ми платимо в євро, а Україна — людськими життями", — підкреслила прем’єрка Естонії.

На сайті естонського уряду зазначається, що пакет військової допомоги цього разу складається з гаубиць, боєприпасів, засобів артилерійської підтримки та гранатометів. Загальна вартість пакета становить приблизно 113 мільйонів євро, що збільшує військову допомогу Естонії Україні до 370 мільйонів євро.

Президент Володимир Зеленський подякував Естонії за допомогу.

Щиро вдячний прем’єрці Каї Каллас за найбільший пакет військової допомоги, оголошений сьогодні, включаючи гаубиці, гранатомети та боєприпаси. Естонія справами продемонструвала свою щиру підтримку Україні у боротьбі з агресором. Ми це цінуємо", — зазначив він.

Читайте також

Загроза нового наступу РФ є реальною: Кулеба і Резніков закликали партнерів збільшити допомогу Україні

"Не можемо виїжджати тільки на мотивованості": Зеленський у Давосі закликав надати Україні танки