Естонія приєднається до контракту ФРН щодо боєприпасів для України

Міністр оборони Естонії Ханно Певкур, фото: AP

Естонія планує долучитися до німецького рамкового контракту щодо постачання боєприпасів для забезпечення стійкості України.

Про це повідомляє Міністерство оборони Німеччини за підсумками зустрічі міністрів оборони ФРН та Естонії Бориса Пісторіуса та Ханно Певкура.

Міністри зазначили, що боєприпаси залишаються в центрі уваги для забезпечення стійкості України.

"Естонія вирішила взяти участь у німецькому рамковому контракті щодо боєприпасів. Раніше обидві країни вже об'єднували зусилля для підтримки України: Німеччина підтримала Естонію у постачанні польових гаубиць з боєприпасами, двох мобільних польових госпіталів та різних транспортних засобів", — йдеться у повідомленні.

Яка ситуація з постачанням Україні боєприпасів

15 лютого уряд США уклав оборонний контракт на суму понад 500 млн доларів на виробництво артилерійських боєприпасів для української армії.

Крім цього, держконцерн "Укроборонпром" презентував перший продукт спільного виробництва з однією з країн НАТО— 120-мм мінометні міни. Вони вже поступили на фронт для потреб Збройних сил України.

1 березня канцлер ФРН Олаф Шольц повідомив, що Німеччина збільшить виробництво боєприпасів для підтримки України.

8 березня міністр оборони України Олексій Резніков на зустрічі своїх колег з ЄС у Стокгольмі заявив, що Україні потрібні системи ППО, мільйон боєприпасів, а також бронетехніка і танки.

20 березня міністри оборони та закордонних справ Євросоюзу погодили план спільної закупівлі боєприпасів, який передбачає постачання Україні мільйона снарядів.

23 березня лідери країн Європейського союзу схвалили спільну закупівлю боєприпасів для України, а також домовилися про постачання ракет, якщо буде потрібно.