Бербок: "Майбутнє України — в ЄС, наша спільнота свободи розшириться від Лісабона до Луганська"

Фото: МЗС ФРН

Міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок заявила, що українці, звільняючи власну землю від окупантів, "розширюють свій шлях" у Європейському союзі.

Про це дипломатка повідомила під час спілкування з журналістами у рамках зустрічі глав МЗС держав ЄС у Києві, передає кореспондентка Суспільного.

"Майбутнє України — в Євросоюзі, у нашій спільноті свободи, і незабаром вона розшириться від Лісабона до Луганська. З кожним селом, з кожним метром, який звільняє Україна, з кожним метром, де вона рятує своїх людей, вона також розширює свій шлях у ЄС", — зазначила Бербок.

Міністерка запевнила, що західні партнери й друзі підтримуватимуть Київ на шляху євроінтеграції. Водночас підкреслила, що "Україна на тлі жахливої агресії з боку РФ здатна проводити реформи, які вражають".

Раніше глава дипломатії Євросоюзу Жозеп Боррель наголосив, що вступ України покладе край "сонній сієсті" у питанні розширення ЄС.

Що відомо про вступ України в ЄС

Європейська рада на саміті у Брюсселі 23 червня надала Україні статус кандидата в ЄС. Київ має провести декілька важливих реформ, пов’язаних, зокрема, з верховенством права, олігархами та корупцією.

"Комісія рекомендує надати Україні європейську перспективу. Це, звісно, за умови, що в країні проведуть низку важливих реформ. На думку комісії, Україна чітко продемонструвала прагнення та рішучість жити за європейськими цінностями та стандартами", — сказала президентка Єврокомісії Урсула Фон Дер Ляєн.

"Низка важливих реформ" — це сім наступних умов:

  • реформа Конституційного суду;
  • продовження судової реформи;
  • антикорупція, включно з призначенням керівника САП;
  • боротьба з відмиванням коштів;
  • втілення антиолігархічного закону;
  • узгодження аудіовізуального законодавства з європейським;
  • зміна законодавства про нацменшини.