Арахамія: Рада ухвалила 99,9% того, що потрібно для початку перемовин про вступ України в Євросоюз

Давид Арахамія, "Слуга народу". Фото: Єлизавета Серватинська / Суспільне

Голова фракції "Слуга народу" Давид Арахамія заявив, що Верховна Рада схвалила "99,9% того, що вимагає Євросоюз для початку перемовин стосовно вступу України".

Про це народний депутат повідомив у своєму Telegram-каналі.

Арахамія зазначив, що парламент у четвер, 21 вересня, підтримав закон про національні меншини.

Також ВРУ розглянула у першому читанні законопроєкт щодо політично значущих осіб. За словами глави фракції "Слуга народу", це "специфічний документ і щодо нього є багато дискусій". Однак, упевнений Арахамія, Рада "опрацює його і за декілька тижнів ухвалить в другому читанні".

"І на цьому все — парламент свою домашню роботу виконав. Ми передаємо естафету Кабінету міністрів і будемо допомагати уряду в усьому, де потрібна буде наша підтримка", — додав народний депутат.

Що відомо про вступ України в ЄС

Європейська рада на саміті у Брюсселі 23 червня надала Україні статус кандидата в ЄС. Київ має провести декілька важливих реформ, пов’язаних, зокрема, з верховенством права, олігархами та корупцією.

"Комісія рекомендує надати Україні європейську перспективу. Це, звісно, за умови, що в країні проведуть низку важливих реформ. На думку комісії, Україна чітко продемонструвала прагнення та рішучість жити за європейськими цінностями та стандартами", — сказала президентка Єврокомісії Урсула Фон Дер Ляєн.

"Низка важливих реформ" — це сім наступних умов:

  • реформа Конституційного суду;
  • продовження судової реформи;
  • антикорупція, включно з призначенням керівника САП;
  • боротьба з відмиванням коштів;
  • втілення антиолігархічного закону;
  • узгодження аудіовізуального законодавства з європейським;
  • зміна законодавства про нацменшини.