Британія запровадила санкції проти РФ через "вибори" на ТОТ

Вайтхолл вулиця, на якій розташовані уряд і головні державні установи Великої Британії. Фото: Pixabay

Уряд Великої Британії у п’ятницю, 29 вересня, запровадив нові санкції проти Росії за проведення нею "виборів" на тимчасово окупованих територіях України.

Про це йдеться у повідомленні на сайті уряду.

зазначається, що Британія запровадила санкції проти російських чиновників, причетних до нещодавніх фіктивних виборів в українських областях Херсонській, Запорізькій, Донецькій і Луганській, а також у незаконно анексованому Криму.

Санкції також поширюються на чиновників, причетних до торішніх фіктивних референдумів, організованих для легітимізації спроби анексії території України.

Ці санкції передбачають заморожування активів цих чиновників та заборону на в’їзд у Велику Британію.

Серед зазначених є організація та високопосадовці Росії:

  • Центральна виборча комісія (ЦВК) Росії, яка організувала у вересні псевдовибори та торішні референдуми на окупованих частинах України.
  • Секретар ЦВК, одна з найвищих посадових осіб Центральної виборчої комісії Наталя Бударіна.
  • Голова так званої Херсонської ОДА Андрій Алексієнко.
  • Голова так званої виборчої комісії в Херсоні Марина Захарова.
"Фіктивні вибори в Росії є марною спробою легітимізувати її незаконний контроль над суверенною українською територією. Не можна проводити "вибори" в чужій країні. Велика Британія ніколи не визнає претензій РФ на територію України – Крим, Запоріжжя, Донецьк, Луганськ і Херсон – це Україна", — сказав міністр закордонних справ Сполученого Королівства Джеймс Клеверлі.

Загалом з початку повномасштабного вторгнення Велика Британія запровадила санкції проти 1600 фізичних та юридичних осіб РФ.

Російські вибори на окупованих територіях України

10 вересня у Росії завершилися вибори різного рівня з довиборами депутатів Держдуми, виборами голів низки регіонів і депутатів законодавчих органів державної влади у частині суб'єктів. Такі вибори провели на окупованих територіях України: частині Херсонської, Запорізької, Луганської та Донецької областей.

Ще до їх початку Верховна рада України звернулася із закликом до парламентів та урядів іноземних держав, міжнародних організацій та їх асамблей не визнавати ці вибори на окупованих територіях України.

Європейський Союз ще у червні засудив намір Росії провести псевдовибори на окупованих територіях України й назвав їх порушенням міжнародного права.

Готуватися до виборів до місцевих адміністрацій окупанти розпочали у травні 2023 року. Серед кандидатів більше росіян, зокрема, з Сибіру та Уралу. Проте свої заявки подали й колишні представники української влади, які перейшли на бік РФ на початку вторгнення.

У Генштабі ЗСУ зазначили, переважна більшість кандидатів навіть не мають вищої освіти та працюють двірниками, охоронцями й прибиральниками. Окупанти просто використовують їх особистості для приховування реальних "керманичів" захоплених територій.

Згодом зʼявилася інформація про звуки вибухів в деяких будівлях "виборчої комісії". Окупаційна влада нічого не коментувала та заявила про високу явку на вибори. На Луганщині дев'ять разів окупанти заявляли про нібито мінування виборчих дільниць.

Також, аби отримати більшість голосів, окупаційна влада дозволила голосувати українцям без паспортів РФ.