"Коли не працює право, то має працювати інший інструментарій": у Гельсінській спілці прокоментували псевдовибори на ТОТ

Виконавчий директор Української Гельсінської спілки з прав людини Олександр Павліченко, фото: УНІАН

Росія намагається провести так звані “вибори” на ТОТ України, аби легітимізувати статут тимчасово окупованих територій. При цьому виборців, ймовірно, змушують голосувати під примусом.

Про це в ефірі телемарафону "Єдині новини" сказав виконавчий директор Української Гельсінської спілки з прав людини Олександр Павліченко.

Він зауважив, що наразі проводити вибори в Україні — як парламентські, так і президентські — практично неможливо через те, що велика кількість населення виїхала, багато людей перебувають не на місцях свого постійного резидентства. Крім того, продовжуються обстріли.

При цьому Росія намагається провести вибори, аби довести світу, що РФ нібито перебуває на українських територіях законно.

"Вибори є інструментом демократії, і вони повинні забезпечувати рівні права всім учасникам, чого на сьогодні забезпечити неможливо. Вихід зараз один — питання пришвидшення поставок озброєння, яке допоможе нищити окупантів на цих територіях. Коли не працює право, то має працювати інший інструментарій, зокрема, знищення окупантів, які тероризують населення на окупованих територіях і продовжують нехтувати правовими нормами", — наголосив Павліченко.

Що відомо про намагання РФ провести "вибори" на окупованих територіях України

15 червня російські ЗМІ повідомили, що Центральна виборча комісія РФ призначила на 10 вересня "вибори" на ТОТ України. Йдеться про захоплені росіянами частини Херсонської та Запорізької областей, а також самопроголошені "ДНР" та "ЛНР".

10 вересня у РФ відбудуться вибори різного рівня, включно з довиборами депутатів Держдуми, виборами голів низки регіонів і депутатів законодавчих органів державної влади у частині суб'єктів.

У серпні Верховна рада України звернулася із закликом до парламентів та урядів іноземних держав, міжнародних організацій та їх асамблей не визнавати незаконні вибори на окупованих територіях Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської областей.

Європейський Союз вже засудив намір Росії провести у вересні псевдовибори на окупованих територіях України й назвав їх порушенням міжнародного права.