На окупованих територіях України Росія провела "вибори": заява ЦВК

Telegram/ ЦИК Росии

У російській Центральній виборчій комісії заявили, що під час проведення "виборів" РФ на окупованих територіях України перемогу здобуває партія Володимира Путіна — "Єдина Росія".

Про це повідомляє російське видання "Интерфакс".

"Ми отримуємо впевнену підтримку, за попередніми даними скрізь набираємо більшість, понад 2 млн 700 тисяч людей у всіх чотирьох регіонах віддали голоси за "Єдину Росію", — сказав голова центрального виконавчого комітету Олександр Сідякін.

Він додав, що явка виборців "хороша, а найкраща у "Донецькій народній республіці". За даними, виборчої комісії, результати партії на окупованих територіях України такі:

  • Херсонська область — 75%;
  • Запорізька область — 80%;
  • "Луганська Народна Республіка" — 74,4%;
  • "Донецька Народна Республіка" — 80%.

Російські вибори на окупованих територіях України

10 вересня у Росії завершилися вибори різного рівня з довиборами депутатів Держдуми, виборами голів низки регіонів і депутатів законодавчих органів державної влади у частині суб'єктів. Такі вибори провели на окупованих територіях України: частині Херсонської, Запорізької, Луганської та Донецької областей.

Ще до їх початку Верховна рада України звернулася із закликом до парламентів та урядів іноземних держав, міжнародних організацій та їх асамблей не визнавати ці вибори на окупованих територіях України.

Європейський Союз ще у червні засудив намір Росії провести псевдовибори на окупованих територіях України й назвав їх порушенням міжнародного права.

Готуватися до виборів до місцевих адміністрацій окупанти розпочали у травні 2023 року. Серед кандидатів більше росіян, зокрема, з Сибіру та Уралу. Проте свої заявки подали й колишні представники української влади, які перейшли на бік РФ на початку вторгнення.

У Генштабі ЗСУ зазначили, переважна більшість кандидатів навіть не мають вищої освіти та працюють двірниками, охоронцями й прибиральниками. Окупанти просто використовують їх особистості для приховування реальних "керманичів" захоплених територій.

Згодом зʼявилася інформація про звуки вибухів в деяких будівлях "виборчої комісії". Окупаційна влада нічого не коментувала та заявила про високу явку на вибори. На Луганщині дев'ять разів окупанти заявляли про нібито мінування виборчих дільниць.

Також, аби отримати більшість голосів, окупаційна влада дозволила голосувати українцям без паспортів РФ.