Близько 40 компаній наразі готуються до сертифікації з розмінування територій України — Мінекономіки

Заміноване поле. Житомирщина, 20 вересня 2023 року. Фото: Олена Кучмій/Суспільне Житомир

Наразі в Україні мають дозвіл на роботи з розмінування 17 сертифікованих компаній. Ще 29 знаходяться у процесі сертифікації, і дозвіл на роботу в полях отримають найближчими місяцями.

Про це на брифінгу повідомив заступник міністра економіки України Ігор Безкаравайний.

За його словами, вже на весну 2024 року очікується суттєве поповнення приватних операторів протимінної діяльності, оскільки близько 40 компаній наразі готуються до сертифікації.

"Близько 40 компаній, за нашою інформацією, зараз готуються до сертифікації, збирають необхідні документи, вивчають досвід, ознайомлюються з процедурами, завозять техніку тощо. Тому на весну, на наступний сезон, ми очікуємо суттєве поповнення серед операторів протимінної діяльності, які не будуть урядовими структурами, а будуть приватними або міжнародними організаціями, які будуть здійснювати розмінування", – пояснив Ігор Безкаравайний.

28 вересня Заступник начальника відділу організації піротехнічних робіт ДСНС Микола Дідик повідомив, що з початку повномасштабної війни РФ проти України на вибухівці підірвалися 780 людей, з яких 251 — загинули.

Що відомо про замінування територій України

11 квітня тодішній міністр оборони Олексій Резніков заявив, що для повного розмінування територій України знадобиться до 30 років і ще близько п'яти тисяч фахівців.

Раніше начальник відділу організаційної роботи з гуманітарного розмінування ДСНС України Сергій Рева заявив, що в Україні необхідно розмінувати близько 470 тисяч гектарів сільськогосподарських земель на території дев'яти областей.

Міністерка економіки Юлія Свириденко до цього заявляла, що для того, щоб розмінувати територію України, може знадобитись 70 років роботи.

27 вересня 2023 року прем'єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що для повного розмінування України потрібно 37 млрд доларів і понад 10 тисяч саперів. У державі є тільки 3 тисячі фахівців. За словами Шмигаля, не обійтися без допомоги міжнародних партнерів. Близько 40 країн уже виділили 250 млн доларів на розмінування.