Аграрії будуть отримувати компенсації від держави за розмінування землі

Машина для дистанційного розмінування MV-10. Фото: Суспільне Суми

Держава буде компенсувати частину або повний об’єм витрат на розмінування земель стратегічних підприємств та сільськогосподарських земель.

Про це повідомляє Комітет з питань аграрної та земельної політики Верховної ради.

"За даними Мінекономіки, держава буде компенсувати частину або повний об’єм витрат на розмінування земель стратегічних підприємств та сільськогосподарських земель. Такий підхід повинен суттєво прискорити очищення земель на тих ділянках, на яких це можливо. На даний час аграрії в Україні вже використовують 120 тис. га розмінованих земель", — зазначається у повідомленні.

Як повідомили у профільному комітеті, наразі в міністерстві розробляється механізм компенсації аграріям та стратегічним підприємствам витрат за розмінування.

“Пропонується наступний підхід, що якщо аграрна або інша компанія через Prozorro закуповує послугу розмінування, отримує цю послугу та відповідний сертифікат від офіційно ліцензованого оператора, в такому разі держава буде повністю або частково компенсувати витрати”, — пояснили у комітеті.

Там також повідомили, що пілотний конкурс із продажу послуг розмінування вже відбувся на Житомирщині. Держава зекономила 100 тисяч гривень бюджетних коштів, додали у комітеті.

Зазначається, що в бюджеті на 2024 рік на потреби гуманітарного розмінування заклали 2 млрд грн. Кошти планується спрямувати на підтримку сільгосппідприємств, які купуватимуть послуги з розмінування через аукціон. Це має стимулювати розвиток ринку послуг та пришвидшити розмінування країни.

На жовтень запланована міжнародна донорська конференція щодо гуманітарного розмінування в Україні, яка має відбутися в Хорватії. За результатами цієї конференції уряд країни планує залучити додаткові кошти на гуманітарне розмінування.

Раніше прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що держава запустить ринок із гуманітарного розмінування через систему Prozorro.

20 вересня повідомлялось, що від мін і вибухонебезпечних предметів в Україні загинули 246 цивільних, серед яких 13 дітей. 521 людина дістала поранення, серед них — 53 дитини.

Що відомо про замінування територій України

11 квітня, тодішній міністр оборони Олексій Резніков заявив, що для повного розмінування територій України знадобиться до 30 років і ще близько п'яти тисяч фахівців.

Раніше начальник відділу організаційної роботи з гуманітарного розмінування ДСНС України Сергій Рева заявив, що в Україні необхідно розмінувати близько 470 тисяч гектарів сільськогосподарських земель на території дев'яти областей.

Міністерка економіки Юлія Свириденко до цього заявляла, що для того, щоб розмінувати територію України, може знадобитись 70 років роботи.