У Молдові в озері знайшли уламки ракети

Озеро Гарбовець, Молдова, 28 вересня 2023 рік. Фото: МВС Молдови

У Молдові в озері Гарбовець району Анені Ной місцеві жителі 27 вересня виявили уламки ракети.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства внутрішніх справ Молдови.

Зазначається, що наразі є підозри, що на дні озера може бути вибухонебезпечна складова збитої ракети.

Наразі проїзд до озера заборонений, поліція охороняє периметр. На місці події перебувають співробітники національної поліції, ІДСУ, карабінери та прикордонники. На місці також працюють фахівці IGP Bombteh. Фахівці в галузі гідротехніки розпочинають спорожнення води озера, щоб полегшити втручання спеціалістів-піротехніків.

Крім цього, у МВС зауважили, що небезпеки для населення немає, оскільки район ізольований, а найближчі будинки знаходяться за один кілометр від небезпечної зони.

27 вересня місцеві жителі повідомили владі, що в сусідньому озері вони помітили деякі компоненти, які могли вийти з ракети, яка могла розбитися в цьому районі. Влада підтвердила, що останки походять від авіаційної ракети, і фахівці встановлять тип і походження її виготовлення.

Що відомо про падіння уламків ракети у Придністров'ї

У ніч на 25 вересня під час атаки на Одеську область у селі Кіцкани, підконтрольному Тирасполі, впали уламки ракети. Після цього до місця події виїхали місцеві силовики та сапери. Пізніше Кишинів відправив у Кіцкани своїх військових спостерігачів зі складу Спільних миротворчих сил. Як заявив прессекретар уряду Даніель Воде, походження ракети ще належить встановити, оскільки траєкторію її польоту не підтвердили незалежні джерела.