У МЗС Росії назвали Молдову "придатком київського режиму": відповідь Кишинева

Прапор Молдови над будівлею молдавського парламенту в Кишиневі. Фото: Loop Images/Universal Images Group через Getty Images.

Міністерство закордонних справ та євроінтеграції Молдови 25 серпня прокоментувало заяву МЗС Росії про те, що Молдова "перетворюється на придаток київського режиму". Кишинів своєю чергою заявив, що продовжить надавати допомогу "українським друзям".

Про це пише видання NewsMaker.

"Ми засуджуємо помилкові заяви, зроблені нещодавно представником МЗС Росії. Нейтралітет нашої країни означає ізоляцію. Влада розвиває партнерські відносини з організаціями та державами для збереження миру та безпеки країни. У цьому сенсі Молдова співпрацює із тими, хто просуває демократичні цінності", — заявили в МЗС Молдови.

У відомстві додали, що Кишинів з першого дня війни рішуче засудили агресію Росії проти України та надають допомогу і в двосторонньому порядку, і в рамках міжнародних організацій. Там також зазначили, що молдавська влада відкидає будь-які спроби підірвати зусилля для досягнення євроінтеграції.

У контексті російського вторгнення в Україну та після оголошення Президента Володимира Зеленського про вступ України до Європейського Союзу 28 лютого 2022 року, Грузія та Молдова офіційно подали свої кандидатури 3 березня 2022 року.

Заява МЗС Росії щодо Молдови

25 серпня 2023 року речниця Міністерства закордонних справ РФ Марія Захарова прокоментувала інформацію щодо опрацювання питання доставки через територію Молдови військових вантажів до України. Вона заявила, що Росія зазначає "послідовне перетворення Молдови на логістичний придаток київського режиму". Вона заявила, що РФ неодноразово попереджали офіційний Кишинів щодо співпраці та допомоги Україні. Слідом за "придатком" пролунали звинувачення, що така підтримка Києву "фактично перетворить Молдову на співучасника військових злочинів київського режиму".

За день до цього, 24 серпня, Верховна рада України ратифікувала зміни до угоди між урядами обох країн про діяльність залізничного транспорту. Для вантажних потягів спростили процедуру перетину кордону між Україною та Молдовою.