"Це сталося через війну Росії": Санду про осколки ракети С-300 у Придністров'ї

Президентка Молдови Майя Санду, фото: Getty Imges

Виявлення уламків від ракети С-300 на території невизнаного Придністров'я сталося через війну РФ, яку вона веде проти України.

Про це розповіла президентка Молдови Майя Санду у програмі на TV8.

Вона зазначила, що Молдова не може провести ретельне розслідування обставин падіння ракети в Кіцканах, оскільки уламки впали в придністровському регіоні, куди не допускають представників конституційних органів влади.

“ У мене та сама інформація, про яку говорили в міністерстві оборони та інших державних інститутах. Ми не можемо перевірити на місці, що там сталося, оскільки це сталося у придністровському регіоні ”, — пояснила пані президент.

При цьому глава держави наголосила, що бомбардування та ракетні атаки стали наслідком війни, розпочатої Росією проти України.

"Це сталося через війну. Бомби та ракети падають, бо в Україні триває війна, яку розв'язала Росія. Це всім зрозуміло ”, — підсумувала Санду.

Що відомо про падіння уламків у Придністров'ї?

У ніч на 25 вересня під час атаки на Одеську область у селі Кіцкани, підконтрольному Тирасполі, впали уламки ракети. Після цього до місця події виїхали місцеві силовики та сапери. Пізніше Кишинів відправив у Кіцкани своїх військових спостерігачів зі складу Спільних миротворчих сил. Як заявив прессекретар уряду Даніель Воде, походження ракети ще належить встановити, оскільки траєкторію її польоту не підтвердили незалежні джерела.