Каллас закликала НАТО збільшити витрати на оборону через війну Росії проти України

Прем'єр-міністерка Естонії Кая Каллас. Фото: AP

Прем'єр-міністрка Естонії Кая Каллас заявила, що держави-члени НАТО мають збільшити витрати на оборону, тому що в Європі знову триває війна.

Про це політикиня повідомила в інтерв'ю агентству DPA напередодні щорічної Балтійської конференції з оборони.

Очільниця уряду закликала наслідувати приклад країн Балтії, вказавши на Естонію, оборонні витрати якої зростуть до 3,2% ВВП у 2024 році.

Каллас також уточнила, що зростання витрат на оборону потрібно робити на рівні Північноатлантичного альянсу.

"Подивіться на 1988 рік, коли всі союзники по НАТО витратили понад 2 % свого ВВП на оборону. Чому? Тому що вони вважали загрозу серйозною. Але зараз загроза навіть більша, ніж під час холодної війни, тому що війна повернулася в Європу", — додала прем'єр-міністрка.

Що відомо про допомогу Естонії Україні

Естонія підтримує Україну від початку повномасштабного вторгнення Росії. 26 лютого тодішній міністр оборони Олексій Резніков заявив, що загальна сума допомоги вже перевищила 1% ВВП балтійської країни.

Уряд Естонії 22 грудня 2022 року схвалив рішення надати Україні черговий пакет військової допомоги, що включатиме безпілотники, засоби індивідуального захисту та зимову форму.

Наприкінці 2022 року інформувалось, що Естонія відправила в Україну техніку для розмінування боєприпасів, залишених військами РФ на деокупованих територіях, на суму понад 330 тисяч євро.

Уряд Естонії 19 січня схвалив надання Україні чергового пакета військової допомоги для протистояння російській агресії, до якого увійшли гаубиці, гранатомети та боєприпаси.

23 січня посол Естонії в Україні Каймо Кууск заявив, що країна передала Україні всі свої 155-міліметрові гаубиці, щоб в інших держав не лишилося жодних виправдань, чому вони не можуть надати Україні необхідне озброєння.

26 січня міністр оборони країни Ханно Певкур розповів, що Естонія запитала у Німеччини дозволу на постачання в Україну закуплених у німецького виробника касетних боєприпасів.

19 лютого під час Мюнхенської конференції з безпеки прем'єрка Естонії Кая Каллас заявила, що ЄС повинен пришвидшити надання допомоги Україні з урахуванням того, що Росія збільшила темпи свого військового виробництва.

26 лютого міністр оборони Естонії Ханно Певкур під час зустрічі з Резніковим оголосив про новий пакет збройної допомоги.

14 червня повідомлялось, що Естонія передасть Україні техніку та обладнання на суму майже 457 тисяч євро для ліквідації наслідків підриву росіянами греблі Каховської ГЕС.