Перелік пріоритетних реформ від США: в ОП просять дочекатися офіційного документа

Фото: УНІАН

Заступник керівника Офісу президента Ростислав Шурма заявив, що офіційно не отримував документів з переліком реформ, які Україна повинна провести для продовження надання їй військової допомоги.

Про це посадовець повідомив під час форуму Форбс "Енергія бізнесу" 26 вересня, передає кореспондентка Суспільного.

"Я бачив різні документи за останні дні без підписів з різними формулюваннями, офіційно я не отримував жодного документа, тому давайте дочекаймось цей офіційний документ і тоді буде о щось коментувати", — сказав Шурма.

США передали Україні список реформ

25 вересня "УП" оприлюднила текст листа заступника радника Білого дому з нацбезпеки із питань міжнародної економіки Майка Пайла, якого він надіслав Координаційній платформі донорів, прем'єр-міністру Денису Шмигалю та ОП.

Як написало видання, лист містить перелік реформ, які Україна повинна провести для продовження надання їй військової допомоги. Зазначається, що реформи у документі розподілені за пріоритетністю впровадження: 0-3 місяці, 3-6 місяців, один рік, 18 місяців.

Умови стосуються реформування роботи наглядових рад Укренерго і Нафтогазу, створення наглядової ради для нового Укроборонпрому, антикорупційних органів (САП, НАБУ, НАЗК), Вищої ради правосуддя, загалом судової гілки влади, Міноборони та всіх силових відомств.

Серед вимог — запровадження ринкових цін на газ та електроенергію.

26 вересня у посольстві США в Україні підтвердили передання переліку.

"У рамках діалогу, що триває з Україною та сторонами, зацікавленими у майбутньому успіху, Сполучені Штати надали запропонований перелік пріоритетних реформ для обговорення та зворотного зв'язку на Багатосторонній координаційній платформі донорів для України у Брюсселі", — поінформували у дипвідомстві.

Окрім цього, зазначили, що перелік був наданий як основа для консультацій з урядом України та ключовими партнерами в рамках підтримки України та її зусиль з інтеграції в Європу. Метою цих зусиль є визначення пріоритетів і консолідація кроків з реформування разом з Україною і ключовими зацікавленими сторонами.

Що відомо про вступ України в ЄС

Європейська рада на саміті у Брюсселі 23 червня надала Україні статус кандидата в ЄС. Київ має провести декілька важливих реформ, пов’язаних, зокрема, з верховенством права, олігархами та корупцією.

"Комісія рекомендує надати Україні європейську перспективу. Це, звісно, за умови, що в країні проведуть низку важливих реформ. На думку комісії, Україна чітко продемонструвала прагнення та рішучість жити за європейськими цінностями та стандартами", — сказала президентка Єврокомісії Урсула Фон Дер Ляєн.

"Низка важливих реформ" — це сім наступних умов:

  • реформа Конституційного суду;
  • продовження судової реформи;
  • антикорупція, включно з призначенням керівника САП;
  • боротьба з відмиванням коштів;
  • втілення антиолігархічного закону;
  • узгодження аудіовізуального законодавства з європейським;
  • зміна законодавства про нацменшини.