Єврокомісія готується рекомендувати початок перемовин щодо членства України в ЄС

ЗМІ
Ілюстративне фото: Getty Images

Єврокомісія готується рекомендувати початок перемовин щодо членства України в Євросоюзі. Після цього лідери ЄС мають підписати надану рекомендацію на грудневому саміті.

Про це пише Bloomberg, посилаючись на власні джерела.

"Очікується, що наступного місяця виконавчий орган ЄС рекомендує розпочати багаторічний процес вступу України до Євросоюзу. Проте Єврокомісія може наполягати на прогресі реформ в таких сферах, як корупція", — йдеться у статті.

Після цього Єврокомісія надасть рекомендацію, яку лідери ЄС повинні будуть підписати. Це, швидше за все, відбудеться у грудні цього року. Потім Україна розпочне тривалу процедуру завершення реформ і приведення у відповідність із законодавством ЄС критеріїв у понад 30 сферах, включаючи верховенство права та економіку.

"Немає жодного прискореного способу пришвидшити складні критерії членства, які зазвичай тривають понад десять років. Наприклад, Хорватія була останньою країною, яка приєдналася до блоку і її заявка розглядалась 10 років, перш ніж вона була прийнята у 2013 році.

Зазначається, що відновлення розширення Євросоюзу відбувається в момент, коли блок із 27 держав прагне утримати країни Східної Європи, уникаючи їхнього приєднання до Росії чи Китаю.

13 вересня президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн заявила послам ЄС, що Україні та Молдові необхідно надати членство, щоб не допустити їхнього потрапляння під вплив країн, які не поділяють цінності блоку.

Що відомо про вступ України в ЄС

Європейська рада на саміті у Брюсселі 23 червня надала Україні статус кандидата в ЄС. Київ має провести декілька важливих реформ, пов’язаних, зокрема, з верховенством права, олігархами та корупцією.

"Комісія рекомендує надати Україні європейську перспективу. Це, звісно, за умови, що в країні проведуть низку важливих реформ. На думку комісії, Україна чітко продемонструвала прагнення та рішучість жити за європейськими цінностями та стандартами", — сказала президентка Єврокомісії Урсула Фон Дер Ляєн.

"Низка важливих реформ" — це сім наступних умов:

  • реформа Конституційного суду;
  • продовження судової реформи;
  • антикорупція, включно з призначенням керівника САП;
  • боротьба з відмиванням коштів;
  • втілення антиолігархічного закону;
  • узгодження аудіовізуального законодавства з європейським;
  • зміна законодавства про нацменшини.