Зеленський обговорив посилення української ППО з Олафом Шольцом

Президент Володимир Зеленський під час зустрічі з канцлером Німеччини Олафом Шольцом, 21 вересня 2023 р., Нью-Йорк, США, фото: ОП

У Нью-Йорку президент України Володимир Зеленський зустрівся з федеральним канцлером Німеччини Олафом Шольцом.

Про це повідомили в Офісі президента.

Глава держави подякував Німеччині за вагому довготривалу підтримку України у протидії агресії Росії, окремо відзначивши нещодавні оборонні пакети, надані Німеччиною, та внесок у посилення протиповітряної оборони нашої країни.

Володимир Зеленський поінформував Олафа Шольца про ситуацію на лінії фронту й першочергові потреби сил оборони України та відзначив важливість подальшого посилення української ППО для захисту цивільної інфраструктури напередодні зими та функціонування "зернового коридору".

Глава держави наголосив, що отримання додаткових потужностей протиповітряної оборони дасть змогу зміцнити захист чорноморських портів та історичної спадщини Одеси.

Зеленський розповів німецькому канцлеру про підготовку чергової зустрічі на рівні радників щодо обговорення пунктів Української формули миру, а також Глобального саміту миру.

Лідери приділили увагу підготовці до міжнародної Конференції з питань відновлення України, яка відбудеться в Німеччині влітку 2024 року.

Президент Володимир Зеленський під час зустрічі з канцлером Німеччини Олафом Шольцом, 21 вересня 2023 р., Нью-Йорк, США, фото: ОП

Військова допомога від Німеччини

11 липня Пісторіус під час саміту НАТО заявив, що ФРН виділила Україні пакет військової допомоги загальною вартістю близько 700 мільйонів євро.

Німеччина 9 серпня відзвітувала про передачу двох пускових установок зенітно-ракетного комплексу Patriot, 17 серпня — про дві пускові установки системи IRIS-T, а 30 серпня — про 10 танків Leopard 1A5.

5 вересня стало відомо, що Німеччина передала Україні щойно вироблені на відновленій лінії боєприпаси для зенітних самохідних установок Gepard.