. Канцлер ФРН Олаф Шольц. Фото: AP

У Німеччині у листі до канцлера Олафа Шольца та міністра оборони Бориса Пісторіуса депутати Бундестагу Марі-Агнес Штрак-Ціммерманн (Вільна демократична партія), Антон Хофрайтер (Зелені) і Андреас Шварц (Соціал-демократична партія) закликали їх до подальшої підтримки України та надання Україні крилатих ракет Taurus.

Про це повідомляє Тagesschau.

З огляду на наступне засідання Контактної групи з України в Рамштайні 19 вересня, вони вважають, що Німеччина повинна надати Україні подальші зобов'язання в оборонній боротьбі з Росією.

“Зокрема, Україні потрібна система крилатих ракет Taurus, яка є на озброєнні Бундесверу, щоб послабити російське військове матеріально-технічне забезпечення”, – йдеться у листі.

Що відомо про ракети Taurus

Taurus — німецькі керовані ракети з радіусом дії до 500 кілометрів. Вони є аналогом британських Storm Shadow, які вже успішно використовуються українськими військовими.

Вони скидаються винищувачами та самостійно знаходять свої цілі, можуть летіти під радарами. Taurus вважаються ефективною зброєю проти захищених цілей, таких як командні бункери чи склади боєприпасів.

Україна просить у Німеччини Taurus

Наприкінці травня 2023 року Україна звернулася до уряду Німеччини з проханням надати крилаті ракети Taurus із дальністю дії до 500 кілометрів.

Відповідне звернення було зроблено на тлі рішення Британії та Франції поставити Україні далекобійні ракети Storm Shadow і SCALP.

Депутат Бундестагу від Соціал-демократичної партії канцлера Німеччини Олафа Шольца Андреас Шварц 7 серпня закликав надати Україні далекобійні крилаті ракети Taurus.

Того ж дня глава постійної делегації ВРУ в Парламентській асамблеї НАТО Єгор Чернєв заявив, що ключові парламентські фракції Бундестагу досягли консенсусу щодо передачі Україні ракет Taurus.

Згодом агентство Reuters написало, що уряд Німеччини пропонує обмежити дальність ракет Taurus, які будуть передані Україні, оскільки канцлер Олаф Шольц хоче запобігти ударам ЗСУ по території РФ.

Голова оборонного комітету німецького Бундестагу Марі-Агнес Штрак-Циммерман виступила проти обмеження дальності крилатих ракет Taurus як умови передання їх Україні.