Генасамблея ООН: кліматична криза та війна в Україні будуть головними темами

Засідання Генасамблеї ООН, 12 жовтня 2022 року. AP

78-ма Генеральна Асамблея Організації Об'єднаних Націй відбудеться з 18 по 26 вересня 2023 року. Очікується, що цього тижня кліматична криза та війна в Україні будуть основними темами заходу.

Як зазначають на сайті ООН, засідання ГА відбудеться у період безпрецедентних невдач у глобальному прогресі.

"Земля стає гарячішою, швидше. Бідність і відсутність продовольчої безпеки загострюються на тлі війни та інфляції. Гуманітарні потреби зростають у масштабах і витратах. Нерівність поглиблюється", — йдеться у повідомленні.

Під час Генасамблеї світові лідери обговорюватимуть, як протистояти глобальній полікризі, а також шукатимуть стратегії для прискорення дій щодо Порядку денного сталого розвитку до 2030 року, зазначили в ООН.

"Щороку для лідерів з усіх куточків земної кулі це унікальний момент не лише оцінити стан світу, але й діяти заради загального блага. І дії — це те, що зараз потрібно світові", — сказав минулого тижня журналістам Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш.

Які теми обговорюватимуться

Як пише Al Jazeera, основними темами минулого року були зусилля з відновлення після пандемії COVID-19, вторгнення Росії в Україну та зміна клімату. Очікується, що ці теми знову будуть займати чільне місце під час цьогорічної Генасамблеї ООН.

У серпні пані посол США Томас-Грінфілд заявила, що вона очікує, що більшість західних країн чинитимуть "інтенсивний тиск" на Росію, щоб вона вивела війська з сусідньої України.

Також обговорюватимуть зростання впливу Китаю, морської безпеки в Тихому океані, збоїв у ланцюжках постачання і прав людини.

Крім того, учасники ГА можуть приділити увагу нещодавнім державним переворотам в Африці, зокрема в Нігері, поточним конфліктам в Судані та Ефіопії, а також гуманітарним кризам в Афганістані, Африканському Розі і Латинській Америці, та їхній ролі у глобальній міграційній кризі.

Загальні дебати ГА відбудуться за два місяці до кліматичного саміту ООН COP28, який відбудеться в Дубаї, а генсек ООН, проведе кліматичний саміт на полях заходу цього тижня в Нью-Йорку.

"Мій заклик до світових лідерів буде чітким: зараз не час для позерства чи позиціонування. Зараз не час для байдужості чи нерішучості. Це час об’єднатися для реальних, практичних рішень", — сказав Гутерреш на пресконференції 13 вересня.

Цього тижня президент України Володимир Зеленський має поїхати до США, щоб виступити на Генасамблеї ООН та відвідати Білий дім і Конгрес. Раніше радник президента США з нацбезпеки Джейк Салліван повідомив, що президент США Джо Байден 21 вересня у Вашингтоні зустрінеться з президентом України Володимиром Зеленським.