"Російська делегація регулярно організовує ці жалюгідні спектаклі" — представниця України на Радбезі ООН

Засідання Ради безпеки ООН 23 серпня 2022 року, фото: AP

Україна просить Раду Безпеки ООН відстежувати спроби РФ задіяти іноземні ресурси для поповнення свого воєнного арсеналу та вжити заходів для захисту тих рішень, які раніше ухвалювалися Радбезом.

Про це на засіданні Ради безпеки ООН, скликаному РФ для обговорення постачань західної зброї Україні 12 вересня, заявила заступниця Постійного представника України у ООН Христина Гайовишин.

“Росія зараз намагається задіяти іноземні ресурси для поповнення свого воєнного арсеналу. Ми відслідковуємо контакти між РФ та КНДР, які направлені на поставки зброї від Північної Кореї, для інтенсифікації війни в Україні. Такі закупки у Північної Кореї стануть порушенням резолюції Ради Безпеки”, — сказала Гайовишин.

За її словами, Україна в цей час буде продовжувати звільняти свою суверенну територію. Це робитиметься такими темпами, які дозволять зберегти життя українських військовослужбовців.

Гайовишин також сказала, що Україна вчергове дякує партнерам, які надають практичну підтримку, та у всьому, що стосується нашого права українців на самооборону у рамках уставу ООН.

"Російська делегація регулярно організовує ці жалюгідні спектаклі, для того щоб запевнити представників ООН у тому, що неправильно надавати допомогу постраждалим від російських терактів. Росія продовжує отримувати вигоду, через військову перевагу. А що стосується нашої здатності оборонятися — ми продемонстрували", — сказала представниця України.

Вона додала, що “поки Рада Безпеки ООН буде паралізованою у своїх спробах покарати зло, необхідно, щоб відповідальні держави завершили цю задачу, у тому числі, поставками необхідного озброєння”.

Гайовишин також нагадала, що іноземці, які приїжджають в Україну, також стають мішенями російських військових.

“Зокрема, учора, біля міста Часів Яр російські військові випустили протитанкову ракету у машину, де перебували добровольці, які допомагали мирним жителям. Чоловіки з Канади та жінки з Іспанії загинули на місці. Двоє інших громадян — Данії і Швеції — отримали поранення. Цей напад демонструє що війна в Україні близька тим, хто вірить у цінність людського життя, хто вірить, що треба отримати перемогу над злом”, — сказала представниця України.

Вона додала, що Росія продовжує завдавати удари по портових спорудах та зерносховищах. Росія також не приховує того, що планує повторити зимові обстріли по енергетичній інфраструктурі.

Гайовишин також заявила, що після поразки Росії та закінчення війни треба буде провести демілітаризацію та денуклеаризацію РФ. За її словами, це дозволить попередити рецидив агресії та закласти основу для миру.

Російська Федерація затребувала проведення у вівторок, 12 вересня, засідання Ради Безпеки ООН для обговорення постачань західної зброї Україні.