Питання надання Україні ракет Taurus просувається вперед — Кулеба

. Очільниця МЗС Німеччини Анналена Бербок і міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба. Фото: МЗС України

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба зустрівся із німецькою колегою Анналеною Бербок і обговорив посилення протиповітряної оборони та передачі Україні далекобійних ракет Taurus. Також сторони провели переговори щодо розвитку двосторонніх відносин, збільшення коаліції на підтримку "формули миру" і нових шляхів експорту зерна.

Про це за підсумками зустрічі повідомила пресслужба МЗС України.

"Ми детально обговорили надання Україні німецьких ракет дальнього радіуса дії Taurus. Сьогодні ми краще розуміємо особливості процесу ухвалення остаточного рішення урядом Німеччини. Зі свого боку, Україна готова зробити все необхідне, щоб його пришвидшити. За підсумками переговорів можу сказати, що опція надання цих ракет залишається відкритою, а процес ухвалення рішення всередині Німеччини просувається вперед", — зазначив Дмитро Кулеба.

Також він висловив вдячність німецькій стороні за потужну оборонну підтримку, яку уряд ФРН надає Україні, зокрема в створенні повітряного щита та посиленні "танкової міці нашої армії". Очільник МЗС особливо відзначив ефективність німецьких систем Gepard, які продемонстрували хороші результати у захисті українських міст і селищ від російського терору та врятували багато життів.

Глава МЗС України зазначив, що на переговорах також йшлося про додаткове посилення протиповітряної оборони України напередодні нового зимового сезону та ймовірних атак проти енергетичної системи з боку Росії.

Сторони також обговорили сприяння експорту українського зерна, підготовку до Міжнародного саміту з продовольчої безпеки та гуманітарну програму президента України Володимира Зеленського "Grain From Ukraine" і підтримку німецькою стороною України на шляху до вступу нашої держави до ЄС.

"Ми також детально обговорили участь Німеччини та німецьких компаній у першому Форумі оборонних індустрій, який відбудеться в Україні вже незабаром. Німецький уряд та оборонні компанії виявили високий інтерес до цієї події та візьмуть в ній активну участь", — сказав Кулеба.

Також Кулеба і Бербок окремо наголосили на домовленості працювати спільно заради повернення до України викрадених Росією українських дітей.

Глава МЗС України також повідомив, що вже завтра Україна та Німеччина проведуть черговий раунд політичних консультацій на рівні заступників міністрів, де обговорять весь спектр тем двостороннього порядку денного.

11 вересня міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок прибула до Києва з неоголошеним візитом. Це вже четверта її поїздка в Україну з початку повномасштабної війни. Міністерка пообіцяла подальшу економічну, військову і гуманітарну підтримку України, а також анонсувала рішення про початок переговорів про вступ України до ЄС.

Україна просить у Німеччини Taurus

Наприкінці травня 2023 року Україна звернулася до уряду Німеччини з проханням надати крилаті ракети Taurus із дальністю дії до 500 кілометрів.

Відповідне звернення було зроблено на тлі рішення Британії та Франції поставити Україні далекобійні ракети Storm Shadow і SCALP.

Депутат Бундестагу від Соціал-демократичної партії канцлера Німеччини Олафа Шольца Андреас Шварц 7 серпня закликав надати Україні далекобійні крилаті ракети Taurus.

Того ж дня глава постійної делегації ВРУ в Парламентській асамблеї НАТО Єгор Чернєв заявив, що ключові парламентські фракції Бундестагу досягли консенсусу щодо передачі Україні ракет Taurus.

Згодом агентство Reuters написало, що уряд Німеччини пропонує обмежити дальність ракет Taurus, які будуть передані Україні, оскільки канцлер Олаф Шольц хоче запобігти ударам ЗСУ по території РФ.

Голова оборонного комітету німецького Бундестагу Марі-Агнес Штрак-Циммерман виступила проти обмеження дальності крилатих ракет Taurus як умови передання їх Україні.