У Бундестазі заявляють, що Шольц — єдиний, хто виступає проти поставки Україні ракет Taurus

. Канцлер Німеччини Олаф Шольц та очільниця комітету Бундестагу з питань оборони Марі-Агнес Штрак-Циммерман, фото: Getty Images

Очільниця комітету Бундестагу з питань оборони Марі-Агнес Штрак-Циммерман заявила, що канцлер Німеччини Олаф Шольц — єдиний у коаліції, хто блокує передачу Україні ракет Taurus.

"На цей момент" він не хоче доставляти Taurus. "На цей момент" в Україні все ще гинуть люди. Чого він чекає? Канцлере, заради Бога? Він один блокує це рішення всередині коаліції. Це безвідповідально", — написала Штрак-Циммерман у соціальній мережі X (раніше Twitter).

Напередодні, 3 вересня, у матеріалі німецького видання Bild йшлося про те, що у Німеччині зберігається недовіра до українського керівництва щодо "можливого розгортання на території Росії".

Водночас неназваний український чиновник сказав Bild, що це "знову виправдання з боку Німеччини".

"Ми чуємо ці виправдання знову і знову", — сказав посадовець.

Що відомо про ракети Taurus

Taurus — німецькі керовані ракети з радіусом дії до 500 кілометрів. Вони є аналогом британських Storm Shadow, які вже успішно використовуються українськими військовими.

Вони скидаються винищувачами та самостійно знаходять свої цілі, можуть летіти під радарами. Taurus вважаються ефективною зброєю проти захищених цілей, таких як командні бункери чи склади боєприпасів.

Що відомо про передачу Україні ракет Taurus

Наприкінці травня 2022 року Україна звернулася до уряду Німеччини з проханням надати крилаті ракети Taurus із дальністю дії до 500 кілометрів.

Відповідне звернення було зроблено на тлі рішення Британії та Франції поставити Україні далекобійні ракети Storm Shadow і SCALP.

Однак глава німецького Міноборони Борис Пісторіус заявив, що ФРН не готова постачати крилаті ракети Taurus в Україну.

7 серпня депутат Бундестагу від Соціал-демократичної партії канцлера Німеччини Олафа Шольца Андреас Шварц закликав надати Україні далекобійні крилаті ракети Taurus.

Голова оборонного комітету німецького Бундестагу Марі-Агнес Штрак-Циммерман також виступила проти обмеження дальності крилатих ракет Taurus як умови передання їх Україні.