Рішення про передачу Україні ракет Taurus лежить на столі у Шольца — Кулеба

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба виступає на прес-конференції, Ефіопія, 24 травня 2023 р., фото: АР

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що рішення про передачу Україні далекобійних ракет Taurus має ухвалити канцлер Німеччини Олаф Шольц.

Про це глава дипломатії сказав після конференції присвяченої саміту перших леді та джентльменів, повідомила кореспондентка Суспільного.

Кулеба відповів на запитання журналістів про те, чи дійсно, як заявила глава оборонного комітету Бундестагу Марі-Агнес Штрак-Циммерман, Шольц єдиний хто блокує надання німецьких крилатих ракет.

"Це треба запитати в середині німецького уряду, я думаю, що канцлер Німеччини, це рішення лежить у нього на столі. І він має його ухвалити", — зазначив міністр.

Глава МЗС також розповів, що рішення стосовно інших далекобійних ракет — ATACMS, "не закрите абсолютно".

"В останній розмові з державним секретарем США ми це обговорювали, він підтвердив, що проводять аналіз моментів пов'язаних із застосуванням, кількістю тощо, щоб ухвалити остаточне рішення", — вказав Кулеба.

Водночас міністр нагадав, що Велика Британія і Франція передали Україні далекобійні ракети, тому "буде більш ніж природно, якщо Німеччина і Сполучені Штати доєднаються до цієї коаліції".

Україна просить у Німеччини Taurus

Наприкінці травня 2023 року Україна звернулася до уряду Німеччини з проханням надати крилаті ракети Taurus із дальністю дії до 500 кілометрів.

Відповідне звернення було зроблено на тлі рішення Британії та Франції поставити Україні далекобійні ракети Storm Shadow і SCALP.

Депутат Бундестагу від Соціал-демократичної партії канцлера Німеччини Олафа Шольца Андреас Шварц 7 серпня закликав надати Україні далекобійні крилаті ракети Taurus.

Того ж дня глава постійної делегації ВРУ в Парламентській асамблеї НАТО Єгор Чернєв заявив, що ключові парламентські фракції Бундестагу досягли консенсусу щодо передачі Україні ракет Taurus.

Згодом агентство Reuters написало, що уряд Німеччини пропонує обмежити дальність ракет Taurus, які будуть передані Україні, оскільки канцлер Олаф Шольц хоче запобігти ударам ЗСУ по території РФ.

Голова оборонного комітету німецького Бундестагу Марі-Агнес Штрак-Циммерман виступила проти обмеження дальності крилатих ракет Taurus як умови передання їх Україні.