Європейське оборонне агенство підписало контракти з європейською промисловістю на спільну закупівлю боєприпасів

. Європейське оборонне агенство підписало контракти з європейською промисловістю на спільну закупівлю боєприпасів, фото з офіційного сайту ЄОА

Європейське оборонне агентство (ЄОА) підписало вісім рамкових контрактів з європейською промисловістю на спільну закупівлю 155-мм боєприпасів.

Про це повідомляється на офіційному сайті ЄОА.

Зазначається, що ці рамкові контракти були підписані в межах тристороннього підходу до постачання більшої кількості артилерійських боєприпасів і ракет в Україну, погодженого Радою ЄС у березні 2023 року.

При цьому боєприпаси, які закуповуються, стосуються найпоширеніших самохідних гаубиць, які країни ЄС відправили в Україну: французької Caesar; польської Krab; німецької Panzerhaubitze 2000 і словацької Zuzana.

"Ми робимо ще один крок вперед у нашій триколійній ініціативі щодо боєприпасів. Держави-члени тепер можуть передавати замовлення в межах восьми рамкових контрактів. Час має важливе значення. Путін не демонструє жодних ознак відмови від агресії проти українського народу. Саме тому наша військова підтримка оборони України має продовжуватися", — прокоментував підписання контрактів глава європейської дипломатії Жозеп Боррель.

У ЄОА також анонсували, що незабаром буде укладено більше рамкових контрактів для інших гаубичних систем.

Що відомо про постачання Україні боєприпасів

8 березня 2023-го, під час зустрічі міністрів оборони ЄС у Стокгольмі Боррель представив три пропозиції щодо постачання боєприпасів Україні. На цій же неформальній зустрічі міністрів оборони ЄС, глава Міноборони України Олексій Резніков заявив, що Україні потрібен мільйон артилерійських снарядів, на закупівлю яких знадобиться чотири мільярди євро.

14 березня Рада ЄС збільшила фінансову стелю для Європейського фонду миру, з якого виділяються кошти для закупівлі зброї Україні. Йдеться 7,979 млрд євро до 2027 року, що має забезпечити покриття додаткових фінансових потреб. 15 лютого уряд США уклав оборонний контракт на суму понад 500 млн доларів на виробництво артилерійських боєприпасів для української армії. Канцлер ФРН Олаф Шольц також повідомив, що Німеччина збільшить виробництво боєприпасів для підтримки України.

20 березня міністри оборони та закордонних справ Євросоюзу погодили план спільної закупівлі боєприпасів, який передбачає постачання Україні мільйона снарядів. 23 березня лідери країн Європейського союзу схвалили спільну закупівлю боєприпасів для України, а також домовилися про постачання ракет, якщо буде потрібно.

Рада Європейського Союзу 5 травня погодила виділення ще 1 мільярда євро на закупівлю артилерійських снарядів і, за потреби, ракет для України.