Президент Румунії заперечив падіння російських дронів на території країни

. Президент Румунії Клаус Йоганніс. Фото: Stephanie Lecocq, Pool Photo via AP

Президент Румунії Клаус Йоганніс заявив, що на території країни нібито не падали російські безпілотники.

Про це повідомляє News.ro, посилаючись на заяву, яку Клаус Йоганніс зробив перед журналістами.

Йоганніс запевнив журналістів, що жоден дрон чи жодна його частина не досягла території Румунії.

"Я можу вам сказати, що до Румунії не прибуло жодної частини, жодного дрона чи жодної іншої частини будь-якого пристрою. Ми повністю контролюємо наш національний простір. Я перевірив абсолютно все і можу заспокоїти населення. Нічого не дійшло до Румунії. Але так, ми стурбовані, тому що ці напади відбуваються на дуже короткій відстані від румунського кордону", — сказав президент Румунії.

За словами президента Румунії, під час останнього саміту країни НАТО визначилися з алгоритмом дій на випадок, якщо "щось впаде на їхню територію", але попередив, що ця інформація непублічна.

"Безумовно, так, у нас є сценарій. Так, у нас є план на кожен можливий інцидент. Очевидно, це не означає, що ми хочемо, щоб щось подібне сталося. Ми не хочемо, щоб ці інциденти відбувалися на території НАТО, у цьому випадку в Румунії", — сказав Клаус Йоганніс.

Що відомо про падіння дронів РФ у Румунії

Уночі 4 вересня Росія атакувала південь Одещини дронами типу Shahed-136. У двох громадах Одещини влучили та пошкодили складські та виробничі будівлі, устаткування аграрних та промислових підприємств

Вранці речник МЗС Олег Ніколенко з посиланням на інформацію від ДПСУ вказав, що вночі під час масованої атаки в районі Ізмаїльського порту на Одещині російські "шахеди" впали та здетонували на території Румунії.

Однак у Міноборони Румунії спростували цю інформацію та заявили, що атаки РФ не становили прямої загрози території країни.

В той же день міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що Україна має фотодокази падіння російських дронів у Румунії.