єВідновлення: українці отримали понад мільярд гривень на ремонт пошкодженого житла — Федоров

єВідновлення. Фото: Суспільне Чернігів

Українці отримали понад мільярд гривень на ремонт пошкодженого житла за програмою єВідновлення.

Про це повідомив віцепрем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

“У перший місяць повномасштабної війни ми запустили в “Дії” можливість повідомити про пошкоджене та знищене майно. А вже з травня 2023 року держава почала надавати фінансову допомогу за пошкоджені будинки”, — йдеться у повідомленні.

За словами міністра, за цей час 12 тисяч українських родин отримали кошти. Це — понад мільярд гривень, які можна витратити на будівельні матеріали або ремонті послуги.

Загалом отримали понад 41 тисячу заяв, повідомив Федоров. Найбільше заяв надійшло з Харківської, Київської, Миколаївської, Херсонської та Донецької областей.

Послугу розробили разом з Міністерством розвитку громад, територій та інфраструктури за підтримки проєкту USAID / UK aid “Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/ TAPAS” і Світового банку.

1 серпня у “Дії” стартував новий етап програми "єВідновлення". Відтепер українці можуть отримати компенсацію за зруйноване майно.

Що відомо про програму "єВідновлення"

З травня стартувала державна програма "єВідновлення", за якою українці, чиє житло постраждало через бойові дії, можуть отримати кошти на ремонт домівки. Для цього необхідно повідомити про пошкоджене майно в застосунку "Дія" і подати заяву про отримання фінансової допомоги.

За час дії послуги українці подали понад 15,9 тисячі заяв про отримання виплати.

Отримані кошти українці можуть витратити лише на відбудову власних домівок. А саме — на будівельні матеріали чи послуги підрядників, які можна оплатити в компаній, що є учасниками програми.

Послугу "єВідновлення" розроблено Міністерством розвитку громад, територій та інфраструктури спільно з Міністерством цифрової трансформації за підтримки проєкту USAID / UK aid "Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/ TAPAS".

12 травня уряд визначив, що максимальна сума допомоги, на яку зможуть претендувати українці, чиє житло отримало незначні пошкодження через повномасштабне вторгнення РФ, становить 200 тисяч гривень.

10 травня Міністерство цифрової трансформації запустило у Дії послугу "єВідновлення". Українці можуть подати заяву на порталі та отримати кошти на ремонт житла, пошкодженого внаслідок російського вторгнення.

23 лютого Верховна рада ухвалила закон про створення державного реєстру пошкодженого та зруйнованого війною майна та порядок компенсації за нього від держави.