У "Дії" стартував новий етап єВідновлення": можна отримати компенсацію за зруйноване майно

єВідновлення. Фото: Суспільне Чернігів

У “Дії” стартував новий етап єВідновлення. Відтепер українці можуть отримати компенсацію за зруйноване майно.

Про це повідомив віцепрем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

“Раніше ви могли подати заяву в “Дії” про ремонт пошкодженого майна. Зараз розширюємо єВідновлення для тих, чиє житло знищили через російське вторгнення. Подавайтеся, щоб отримати житловий сертифікат та придбати нову домівку — у забудовника чи на вторинному ринку”, — наголосив Федоров.

Щоб отримати житловий сертифікат на купівлю домівки за програмою єВідновлення, потрібно:

  • бути єдиним власником житла. Невдовзі планують розширити послугу й на житло, що має кількох власників.
  • зареєструвати майно в Держреєстрі речових прав (ДРРП), якщо воно не зареєстроване
  • мати нерухомість на підконтрольній Україні території
  • повідомити про пошкоджене майно в “Дії”
  • подати заяву про єВідновлення в застосунку

За заявою в “Дії” спеціальна комісія огляне обʼєкт та визначить суму компенсації. Далі людина має отримати сертифікат для купівлі житла. Із сертифікатом потрібно звернутися в ЦНАП або до нотаріуса та відмовитися від прав на зруйноване житло. Знищену нерухомість буде замінено новою, на яку буде отримано право власності.

“Зверніть увагу. Якщо ви хочете відбудувати житло на власній землі, раджу почекати із заявою. Грошова компенсація на відбудову також буде — команда працює над впровадженням послуги”, — відзначив міністр.

Федоров також пояснив: якщо людина отримує компенсацію від держави, то вона вже не зможе претендувати на цю суму коштів з репарацій від держави-агресора.

Що відомо про програму "єВідновлення"

З травня стартувала державна програма "єВідновлення", за якою українці, чиє житло постраждало через бойові дії, можуть отримати кошти на ремонт домівки. Для цього необхідно повідомити про пошкоджене майно в застосунку "Дія" і подати заяву про отримання фінансової допомоги.

За час дії послуги українці подали понад 15,9 тисячі заяв про отримання виплати.

Отримані кошти українці можуть витратити лише на відбудову власних домівок. А саме — на будівельні матеріали чи послуги підрядників, які можна оплатити в компаній, що є учасниками програми.

Послугу "єВідновлення" розроблено Міністерством розвитку громад, територій та інфраструктури спільно з Міністерством цифрової трансформації за підтримки проєкту USAID / UK aid "Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/ TAPAS".

12 травня уряд визначив, що максимальна сума допомоги, на яку зможуть претендувати українці, чиє житло отримало незначні пошкодження через повномасштабне вторгнення РФ, становить 200 тисяч гривень.

10 травня Міністерство цифрової трансформації запустило у Дії послугу "єВідновлення". Українці можуть подати заяву на порталі та отримати кошти на ремонт житла, пошкодженого внаслідок російського вторгнення.

23 лютого Верховна рада ухвалила закон про створення державного реєстру пошкодженого та зруйнованого війною майна та порядок компенсації за нього від держави.