У Дії можна буде отримати компенсацію за пошкоджене житло. Як подати заяву

Ілюстративне фото: diia.gov.ua

Міністерство цифрової трансформації запустило у Дії послугу "єВідновлення". Українці відтепер можуть подати заяву на порталі та отримати кошти на ремонт житла, пошкодженого внаслідок російського вторгнення.

Про це повідомляється на офіційній сторінці Мінцифри у Facebook.

"Відтепер українці, чиї домівки постраждали через бойові дії, можуть подати заяву в Дії та отримати кошти на ремонт за програмою єВідновлення. Максимальна сума — 200 тис.грн", — сказано у повідомленні.

Зазначається, що послуга доступна, якщо житло підлягає відновленню і не було повністю відремонтоване, а кошти можна витратити на будівельні матеріали чи послуги підрядників-учасників програми.

Якщо у житла є співвласники, вони мають надати згоду на участь у програмі.

Як подати заяву на відшкодування

  • Повідомте про пошкоджене майно у застосунку Дія.
  • Відкрийте спеціалізований рахунок єВідновлення в одному з банків-учасників програми.
  • Заповніть заяву на допомогу в застосунку Дія, перевірте та відправте в обробку.

Після цього місцева влада надішле комісію, яка проведе обстеження пошкодженого майна, зафіксує руйнування та визначить суму компенсації.

Далі замовник отримає підтвердження та кошти на картку єВідновлення. Їх потрібно використати протягом 12 місяців з дня отримання.

Раніше, 23 лютого Верховна рада ухвалила закон про створення державного реєстру пошкодженого та зруйнованого війною майна та порядок компенсації за нього від держави.