В уряді визначили максимальну суму на ремонт пошкодженого житла за програмою "єВідновлення"

Наслідки ракетного обстрілу Краматорська, 1 лютого 2023 рік.Фото: Суспільне Донбас

Максимальна сума допомоги, на яку зможуть претендувати українці, чиє житло отримало незначні пошкодження через повномасштабне вторгнення РФ, становить 200 тисяч гривень. Відповідне рішення ухвалив Кабмін.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України (Мінвідновлення).

Окрім цього, уточнено порядок розрахунку розміру допомоги спеціальною комісією, створеною при органі місцевого самоврядування. Зокрема, послідовність роботи комісії наступна:

  • спочатку комісія визначає обсяг пошкоджень житла за даними акта комісійного обстеження. Таке обстеження слід здійснити відповідно до затвердженого урядом порядку;
  • після цього комісія заповнює чек-лист з визначення розміру допомоги для відновлення пошкодженого житла, який доступний за посиланням.

Зазначається, що комісія має ознайомити заявника з обсягами пошкоджень, які вона вносить в чек-лист.

"Далі комісія фотографує пошкодження, які свідчать про характер та обсяг руйнувань, та завантажує їх в Реєстр пошкодженого і зруйнованого майна. Уточнення порядку роботи комісії надасть органам місцевого самоврядування та безпосередньо громадянам, чиє житло було пошкоджене, чітке розуміння того, як повинні працювати комісії.", — йдеться в повідомленні.

У відомстві нагадали, що програма "єВідновлення" передбачає, що після подання громадянином заяви на виплату спеціальна Комісія з розгляду питань щодо надання компенсації, створена при органі місцевого самоврядування, повинна:

  1. розглянути заяву;
  2. провести обстеження пошкодженого майна;
  3. зафіксувати обсяги робіт згідно з чек-листом;
  4. внести дані в Реєстр пошкодженого та знищеного майна;
  5. прийняти рішення щодо надання допомоги.

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що станом на ранок 12 травня програмою "єВідновлення" надійшло 5 575 заявок.

10 травня Міністерство цифрової трансформації запустило у Дії послугу "єВідновлення". Українці можуть подати заяву на порталі та отримати кошти на ремонт житла, пошкодженого внаслідок російського вторгнення.

23 лютого Верховна рада ухвалила закон про створення державного реєстру пошкодженого та зруйнованого війною майна та порядок компенсації за нього від держави.