Резніков подав заяву про відставку

Важливо
Міністр оборони Олексій Резніков на пресконференції, 28 серпня 2023 рік. Фото: Олександр Магула/Суспільне

Міністр оборони України Олексій Резніков подав заяву про відставку голові Верховної Ради України Руслану Стефанчуку.

Про це він повідомив у соцмережі Х (колишня Twitter).

"Для мене було честю служити українському народу та працювати на українську армію протягом останніх 22 місяців, найважчого періоду сучасної історії України", — зазначив він.

Напередодні президент Володимир Зеленський оголосив про намір замінити міністра оборони Олексія Резнікова на Рустема Умєрова, який очолює Фонд держмайна.

Як Резніков став міністром оборони

У вересні 2021 року Росія та Білорусь проводили спільні навчання "Захід-2021", де брали участь близько 200 тисяч військових. У листопаді 2021-го замість генерал-лейтенанта Андрія Тарана на посаду міністра оборони призначили юриста Олексія Резнікова. Тоді головними планами на посаді він оголосив викорінення корупції через введення електронних закупівель та активізацію співпраці з НАТО.

Після 24 лютого 2022-го кількість зброї та фінансів, необхідних ЗСУ значно збільшилось. Для прискорення військової допомоги Україні з'явилися зустрічі у форматі "Рамштайн". У них беруть участь понад 40 міністрів оборони з різних країн світу. Представляє Україну на цих зустрічах саме Резніков. Результатом цих зустрічей стало зокрема формування танкової та авіаційної коаліцій.

Яйця по 17 грн та куртки для ЗСУ

У каденції Резнікова було кілька скандалів. Перший з них — так звані "Яйця по 17". Тоді видання "Дзеркало тижня" опублікувало матеріал, у якому стверджувалося, що за участі Міноборони розкрадаються кошти на закупівлі харчів для ЗСУ. Так, за словами видання, відомство законтрактувало яйця по 17 грн за штуку, тоді як роздрібна ціна в магазині була близько 7 грн за штуку. За даними видання ціни на найбільш ходові харчі в угоді Міноборони виявилися завищеними у 2–3 рази.

Тоді кільком чиновникам оголосили підозру. У січні голова фракції "Слуга народу" Давид Арахамія заявляв, що Резнікова переведуть на посаду міністра з питань стратегічних галузей промисловості, а Міністерство оборони очолить голова розвідки Кирило Буданов. Проте вже наступного дня Арахамія повідомив, що змінювати керівництво Міноборони не будуть.

Наступний скандал також розпочався після розслідування "Дзеркала тижня". Видання заявило, що Міноборони уклало контракт із турецькою фірмою на зимовий одяг. Ціна контракту, за даними журналістів, була втричі більшою за початкову вартість курток. А саме вбрання виявилось не зимнім, а літнім.

Резніков зібрав пресконференцію, де показав куртки із тієї партії та пояснив, що вони не можуть бути літніми, адже "зимою, 140 000 військових нам би про це сказали".

Після публікації цього розслідування "Українська правда" повідомила, що Зеленський шукає кандидатуру на заміну Резнікова.