. Міністр оборони США Ллойд Остін під час засідання Контактної групи з питань оборони України у форматі "Рамштайн", Брюссель, 16 червня 2023 року, фото: Владислав Кравець/Суспільне

Засідання Контактної групи з питань оборони України у форматі "Рамштайн" розпочалося у вівторок, 18 липня. Засідання, яке проходить в онлайн-форматі, відкрив міністр оборони США Ллойд Остін. Він, зокрема, сказав, що контрнаступ України є ключовим моментом війни РФ в Україні. Участь у засіданні також бере міністр оборони України Олексій Резніков.

“Україна надихнула світ своєю мужністю та духом перед обличчям беззаконної російської агресії. Війна за вибором Росії триває вже понад 500 днів. Це було абсолютно неспровоковано. Це абсолютно непотрібно, і це абсолютно несправедливо”, — сказав Остін.

Він додав, що Росія продовжує бомбардувати міста України. Жоден цивільний не є в безпеці.

“Російські ракети, ракетні обстріли та удари безпілотників завдали незліченних смертей, поранень і травм невинним українським чоловікам, жінкам і дітям. Контрнаступ України є ключовим моментом цієї трагічної війни”, — наголосив Остін.

Він також заявив, боротьба України за свободу – це марафон, а не спринт.

Остін також нагадав, що раніше цього місяця Сполучені Штати надали Україні ще один пакет допомоги в галузі безпеки вартістю 800 мільйонів доларів.

“Цей пакет фінансує більше систем ППО та боєприпасів, а також критичних боєприпасів, які зараз потрібні Україні. Ми також надаємо більше Bradley, Striker, протитанкових систем Javelin і обладнання для розмінування”, — відзначив Остін.

За його словами, цей пакет підкреслює глибоку відданість президента Байдена підтримувати Україну на довгострокову перспективу.

“Нещодавно Норвегія зобов’язалася надіслати додаткові компоненти, які розширять українські системи ППО NASAMS. Німеччина підтримає новий пакет вартістю 770 мільйонів доларів, який включатиме пускові установки Patriot, 24 танки Leopard, 40 бойових машин піхоти Marder і 20 000 артилерійських снарядів. Крім того, Франція заявила, що надасть Україні ракети великої дальності Scalp. Австралія надішле Україні 70 додаткових військових машин і вкрай необхідні артилерійські боєприпаси”, — нагадав Остін.

У червня 2023 року в Брюсселі відбулись зустріч міністрів оборони країн НАТО і 13-те засідання у форматі "Рамштайн". Два дні там обговорювали винищувачі для України, збройну допомогу у контрнаступі та очікування від нього, а також — нові галузі співпраці з Україною.