У ПАР заявили, що незалежне розслідування не виявило доказів постачання зброї Росії

Президент Південно-Африканської Республіки Сиріл Рамафоса виступає з промовою, Кейптаун, ПАР, 13 лютого 2020 р., фото: АР

Незалежне розслідування не виявило жодних доказів того, що російський корабель наприкінці 2022 року транспортував зброю з Південно-Африканської Республіки до РФ.

Про це заявив президент Південно-Африканської Республіки Сиріл Рамафоса у неділю, 3 вересня, пише Reuters.

У зверненні до нації Рамафоса сказав, що звинувачення у постачанні зброї Росії завдали шкоди економіці та репутації ПАР у світі.

"Комісія виявила відсутність доказів про те, що корабель перевозив зброю з ПАР для Росії. Жодного дозволу на експорт зброї не видали, зброя не експортувалася", — сказав Рамафоса.

Він уточнив, що наприкінці 2022 року корабель пришвартувався на базі, щоб доправити обладнання для Національних сил оборони ПАР. Устаткування у 2018 році замовила південноафриканська компанія із закупівель озброєнь Armscor.

Президент ПАР сказав, що не може розкрити подробиці вивантаженого обладнання, оскільки це може вплинути на важливі військові операції та поставити під загрозу життя південноафриканських солдатів.

"Якщо розглянути всі питання, жодне зі звинувачень щодо постачання зброї в Росію не підтверджено. Жодна людина, яка висунула ці звинувачення, не змогла надати доказів на підтримку звинувачень, висунутих проти нашої країни", — сказав Рамафоса

Що відомо про звинувачення ПАР у постачанні зброї до РФ?

У травні 2023 року посол США в Південно-Африканській Республіці (ПАР) Рубен Бріджіті звинуватив ПАР у постачанні боєприпасів Росії через російський корабель, який пришвартувався на військово-морській базі Саймонс-Таун у Кейптауні в грудні 2022 року.

Тоді американський посол сказав, що США впевнені у тому, що ПАР, попри її заяви про позаблокову позицію щодо вторгнення Росії в Україну, постачала зброю армії Росії.

У ПАР всі звинувачення відкинули та заперечили постачання зброї Росії. Прессекретар президента ПАР заявив, що влада із заклопотаністю взяла до відома висловлювання посла про постачання зброї до РФ. Після звинувачень ПАР і США домовилися провести незалежну комісію та розслідувати інцидент з російським судном.