Президент ПАР заявив, що до БРІКС приймуть шість країн

Президент Південно-Африканської Республіки Сиріл Рамафоса, фото: Getty Images

Президент Південно-Африканської Республіки Сиріл Рамафоса заявив, що п'ять країн БРІКС досягли згоди між собою і вирішили прийняти до блоку Аргентину, Єгипет, Ефіопію, Іран, Саудівську Аравію та Арабські Емірати.

Про це Сиріл Рамафоса сказав на пресконференції.

"Як п’ять країн БРІКС, ми досягли згоди щодо керівних принципів, стандартів, критеріїв і процедур процесу розширення БРІКС, який обговорюється протягом тривалого часу. У нас є консенсус щодо першого етапу цього процесу розширення, і наступні підуть за ним", — сказав президент ПАР.

За його словами, прийнято рішення про запрошення до БРІКС шести країн.

"Ми вирішили запросити Аргентинську Республіку, Арабську Республіку Єгипет, Федеративну Демократичну Республіку Ефіопію, Ісламську Республіку Іран, Королівство Саудівська Аравія та Об’єднані Арабські Емірати стати повноправними членами БРІКС. Членство набуде чинності з 1 січня 2024 року", — сказав Сиріл Рамафоса.

22 серпня у ПАР в Йоганнесбурзі стартував саміт лідерів країн БРІКС — Бразилії, Росії, Індії, Китаю та Південної Африки. З 22 по 24 серпня Рамафоса приймає президента Китаю Сі Цзіньпіна, президента Бразилії Луїса Інасіо Лулу да Сілву та прем'єр-міністра Індії Нарендру Моді. Президент Росії Володимир Путін, якому загрожує арешт у зв'язку з воєнними злочинами в Україні, не приїхав до Південної Африки, а бере участь у саміті віртуально.

Що відомо про саміт БРІКС

У липні ПАР заявила, що не планує переносити проведення саміту БРІКС у Китай через ордер на арешт Путіна, виданий Міжнародним кримінальним судом. ПАР, як країна-підписант Римського статуту, має заарештувати Путіна, якщо той візьме участь у переговорах між лідерами БРІКС в зв'язку з ордером на арешт через депортацію українських дітей у РФ.

27 червня міністерка міжнародних відносин ПАР Наледі Пандор заявила, що Путін досі не відповів на запрошення, надіслане до того, як МКС висунув йому звинувачення 18 березня. За її словами, глава Китаю Сі Цзіньпін, прем'єр-міністр Індії Нарендра Моді та президент Бразилії Луїс Інасіо Лула да Сілва планують бути присутніми на саміті БРІКС.

12 квітня повідомлялось, що влада Південно-Африканської Республіки виступає за те, щоб Путін приїхав на саміт БРІКС у серпні попри виданий Міжнародним кримінальним судом ордер на арешт.