Саміт НАТО у 2024 році стане для України "важливим кроком" — Зеленський

Президент України Володимир Зеленський під час пресконференції, Вільнюс, Литва, 12 липня 2023 рік. Фото: ОПУ

Президент України Володимир Зеленський сподівається, що наступний саміт НАТО, який відбудеться у Вашингтоні, стане для України наступним "важливим кроком".

Про це він заявив на пресконференції за підсумками саміту Північноатлантичного альянсу, який тривав у Вільнюсі 11-12 липня.

"Ми віримо, що буде наступний дуже важливий крок для України на наступному саміті НАТО. Символічно. Все-таки 75 років Альянсу у Вашингтоні. Нам потрібно багато працювати й готуватися до цього саміту. Окрім цього бажання одне — перемога. Ніяких інших побажань немає, якщо чесно. Ніяких інших амбіцій у мене немає. У мене є одна ціль — перемога", — сказав Зеленський.

Президент України впевнений, що перемога у війні забезпечить Україні членство в НАТО.

"З перемогою точно прийде членство в НАТО і точно всім зрозуміло, що ми маємо абсолютну єдність, що Україна буде також буде членом ЄС. Це абсолютно справедливо. Україна виборювала таке для себе майбутнє бути рівноправним членом альянсу, ЄС і бути незалежною державою", — наголосив Володимир Зеленський.

Генсек НАТО Єнс Столтенберг за підсумками закритого засідання країн-членів НАТО заявив, що союзники по Альянсу надали Україні безпрецедентну підтримку, надаючи ЗСУ більше боєприпасів та більше сучасного обладнання. Зокрема 11 липня члени НАТО погодили пакет із трьох елементів, щоб наблизити Україну до вступу у військово-політичний блок.