ООН: Для досягнення рівності між чоловіками та жінками знадобиться 286 років

. Ілюстративне фото: Getty Images

Для досягнення рівності між чоловіками та жінками знадобиться 286 років. Також за нинішніх темпів глобального прогресу у 2030 році 575 мільйонів людей все ще житимуть у крайній бідності, а 84 мільйони дітей не будуть ходити до школи.

Про це йдеться у звіті ООН.

У звіті про прогрес у досягненні 17 широкомасштабних цілей ООН, прийнятих світовими лідерами у 2015 році для покращення життя понад 7 мільярдів людей у світі, йдеться, що лише 15% зі 140 конкретних цілей, які оцінили експерти, можуть бути досягнуті до кінця цього десятиліття.

Зокрема амбітні цілі на 2030 рік включають:

  • викорінення голоду і забезпечення того, щоб ніхто не жив на суму менше ніж 2,15 долара на день, що є межею крайньої бідності;
  • надання кожній дитині якісної початкової та середньої шкільної освіти;
  • досягнення гендерної рівності;
  • забезпечення всіх людей чистою водою, санітарії та доступу до доступної енергії;
  • вживання невідкладних заходів для боротьби зі зміною клімату.

"Якщо ми не діятимемо зараз, порядок денний на період до 2030 року може стати епітафією для світу, який міг би бути", — сказав генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш.

За його словами, нездатність досягти прогресу означає, що нерівність продовжуватиме поглиблюватися, "збільшуючи ризик фрагментованого світу на двох швидкостях".

7 липня Генеральний секретар Організації Об'єднаних Націй Антоніу Гутерреш виступив проти використання касетних боєприпасів у війні.