Генеральний секретар ООН виступив проти використання касетних боєприпасів у війні

ЗМІ
. Генеральний секретар Організації Об'єднаних Націй Антоніу Гутерреш. Фото : Getty Images

Генеральний секретар Організації Об'єднаних Націй Антоніу Гутерреш виступає проти використання касетних боєприпасів.

Про це заявив прессекретар Гутерреша Фархан Хак на брифінгу 7 липня, передає CNN.

"Генеральний секретар підтримує Конвенцію про касетні боєприпаси, яка, як ви знаєте, була прийнята 15 років тому, і він хоче, щоб країни дотримувалися умов цієї конвенції", — сказав Хак.

Він додав, що Гутерреш не хоче, щоб на полі бою продовжувалося застосування касетних боєприпасів.

Що відомо про надання Україні касетних боєприпасів

Сполучені Штати 7 липня оголосили новий пакет військової допомоги Україні на 800 мільйонів доларів, що включає зокрема касетні боєприпаси.

Міністерка закордонних справ ФРН Анналена Бербок у п'ятницю, 7 липня, після повідомлень, що Вашингтон планує надати Києву цю зброю, заявила, що Німеччина не схвалює відправку касетних боєприпасів в Україну.

Наприкінці червня американські законодавці з Гельсінської групи просили президента Байдена передати Україні касетні боєприпаси, розроблені у США і не використані за часів холодної війни.

Понад 120 країн приєдналися до конвенції, яка забороняє їх використання як негуманне та невибіркове, значною мірою через високий рівень несправностей, які засмічують ландшафт суббоєприпасами, що не вибухнули, що загрожує як дружнім військам, так і цивільним особам, часто протягом десятиліть після закінчення конфлікту. США, Україна та Росія, яка, як стверджується, широко використовувала їх в Україні, не є сторонами конвенції. Вісім із 31 члена НАТО, включаючи США, не ратифікували конвенцію.