Новим членом Комісії ООН з розслідування в Україні стала індійська правозахисниця

. Правозахисниця з Індії, голова правління Міжнародної служби з прав людини Врінда Гровер, фото: Getty Images

Новим членом Незалежної міжнародної комісії ООН з розслідування порушень в Україні стала правозахисниця з Індії Врінда Гровер (Vrinda Grover).

Про це повідомляється на сайті Ради ООН з прав людини.

"Голова Ради з прав людини, посол Вацлав Балек (Чехія), призначив Врінду Гровер з Індії членом Незалежної міжнародної комісії з розслідування в Україні, яка була створена Радою ООН з прав людини у 2022 році", — йдеться у повідомленні.

Зазначається, що Гровер має більш ніж 34-річний досвід роботи в галузі конституційного права, кримінального права та прав людини. Вона виступала адвокатом у знакових справах у судах першої інстанції, високих судах та Верховному суді Індії, а також у слідчих комісіях та квазісудових органах.

"Гровер представляла інтереси жертв і постраждалих від сексуального насильства, вбивств у місцях позбавлення волі, катувань, масових вбивств, позасудових страт, насильницьких зникнень і самосуду натовпу. Вона також представляла інтереси працівників ЗМІ, правозахисників та осіб, засуджених до смертної кари", — йдеться у пресрелізі.

Наразі Гровер є головою правління Міжнародної служби з прав людини, а також членом-засновником і незалежним експертом Робочої групи з прав людини в Індії та ООН. У 2012 році вона брала участь у місії Всесвітньої організації проти катувань (OMCT) та Міжнародної федерації за права людини (FIDH) на Філіппінах для розслідування ситуації з правозахисниками в країні.

"Гровер приєднається до Еріка Мьосе (Норвегія) та Пабло де Грейффа (Колумбія), які виконують обов'язки голови та комісара Комісії з розслідування з березня 2022 року", — зазначається у пресрелізі.

Комісія представить усну оновлену інформацію Раді ООН з прав людини на її 54-й сесії у вересні 2023 року. Доповідь Генеральній Асамблеї ООН буде надана на її 78-й сесії у жовтні 2023 року. Всеохоплююча доповідь Раді ООН з прав людини за результатами річної роботи Комісії буде представлена у березні 2024 року.

Рада ООН з прав людини на спеціальній сесії 12 травня 2022 року ухвалила резолюцію із закликом розслідувати воєнні злочини Росії на українській території, зокрема в Маріуполі.

Незалежна міжнародна комісія ООН з розслідування порушень в Україні є незалежним органом, уповноваженим Радою з прав людини ООН розслідувати всі ймовірні порушення та утиски прав людини та порушення міжнародного гуманітарного права, а також пов’язані з ними злочини, в контексті агресії РФ проти України.

18 жовтня 2022 року міжнародна комісія ООН щодо розслідування порушень в Україні представила письмовий звіт Генеральній Асамблеї ООН. У документі зафіксовано велику кількість воєнних злочинів, порушень прав людини та міжнародного гуманітарного права, вчинених російськими військами під час агресії проти України.