Укргідроенерго: щоб побудувати нову Каховську ГЕС потрібно щонайменше 5 років

. Херсонщина, Каховська ГЕС. Фото: УНІАН

За попередніми підрахунками для побудови нової ГЕС на місці зруйнованої Каховської станції потрібно щонайменше 5 років і близько 1 млрд євро. Про це повідомив генеральний директор Укргідроенерго Ігор Сирота.

"Ми ще не знаємо весь характер руйнувань. Зруйновано станцію, автодорожній та залізничний переїзд.  Це складний гідровузол, який треба відбудувати якнайшвидше після деокупації. І ми вже сьогодні пропрацьовуємо варіанти будівництва станції", — розповів Сирота.

За його словами, потрібно першочергово потрібно перегородити водозливну греблю і відновити водозабезпечення в постраждалих регіонах. Вже розпочаті роботи над проєктними рішеннями.

"Ми будемо акумулювати воду на верхніх водосховищах, щоб бути готовими наповнити Каховське водосховище", — повідомив директор Укргідроенерго.

Він додав, що від жовтня Каховська ГЕС не виробляла електроенергію для Об’єднаної енергосистеми України.

Що відомо про підрив Каховської ГЕС

Російські війська підірвали Каховську ГЕС. Масштаб руйнування, швидкість і обсяги води, ймовірні райони підтоплення наразі уточнюються, повідомив в Telegram речник оперативного командування "Південь" Владислав Назаров.

Внаслідок підриву Каховської ГЕС на Херсонщині евакуюють людей з потенційних зон затоплення на правобережній частині Херсонщини — з сіл Миколаївка, Ольгівка, Льово, Тягинка, Понятівка, Іванівка, Токарівка, Придніпровське, Садове, та частково місто Херсон.

За повідомленням Енергоатому, стрімке зниження рівня води в Каховському водосховищі є додатковою загрозою для тимчасово окупованої Запорізької АЕС. Наразі ситуація на станції під контролем, український персонал моніторить усі показники.